دسته‌ها
Uncategorized

چرا گاتسالوف در جام جهانی برای ارمنی‌ها کشتی نمی‌گیرد؟- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم، پیش از آنکه بازی‌های المپیک به خاطر شیوع گسترده کرونا در جهان در سال 2020 لغو شده و به سال 2021 موکول شود، فدراسیون کشتی ارمنستان و حاجی مراد گاتسالوف به توافق رسیدند که این کشتی‌گیر صاحب‌نام روسیه در صورت کسب سهمیه وزن 97 کیلوگرم المپیک برای ارمنستان، در توکیو نیز برای این کشور روی تشک برود.

او در روسیه تمریناتش را دنبال می‌کرد اما با تعطیلی مسابقات و سالن‌های ورزشی، گاتسالوف نیز تمریناتش را متوقف کرد.

در لیستی که ارمنستانی‌ها برای حضور در جام جهانی صربستان اعلام کردند، در وزن 97 کیلوگرم کشتی گیری ندارند، چراکه گاتسالوف اعلام کرده آمادگی لازم برای شرکت در این رقابت‌ها را ندارد؛ البته گاتسالوف به نوعی با ارمنی‌ها قرارداد سفید امضا دارد و هیچ رقمی را برای عضویت در تیم ملی ارمنستان نخواسته و دلیل این امر نیز تردیدهای این کشتی‌گیر برای بازگشت به میدان است.

قطعاً ستاره بزرگی همچون گاتسالوف که یک طلای المپیک و پنج طلا، یک نقره و یک برنز جهان را در کارنامه دارد و همچنین سه بار قهرمان اروپا شده است، دوست ندارد بازگشتی ضعیف به تشک داشته باشد و به این دلیل با ارمنی‌ها قرارداد مالی امضا نکرده که بعد از شروع تمرینات منظم و سنگینش، ابتدا برای خودش مسجل شود که می‌تواند بار دیگر در سطح جهانی کشتی بگیرد یا نه.

قطعاً تعویق یک ساله المپیک نیز تردیدهای گاتسالوف برای بازگشت را بیشتر کرده است. او باید خودش را به لحاظ بدنی آنالیز کند که آیا در 39 سالگی می‌تواند در المپیک حرفی برای گفتن داشته باشد؟ آنهم در شرایطی که هموطنش رشید سعدالله‌اف اکنون حرف اول وزن 97 کیلوی جهان را می‌زند، جیدن کاکس و اسنایدر آمریکایی، هرکدام‌شان به المپیک بیایند، مدعی مدال خواهند بود و قطعا گاتسالوف مدعی جدی و توانمندی نیز از ایران در این وزن پیش‌رو خواهد داشت.

به هرشکل ارمنی‌ها هزینه ترانسفر گاتسالوف را پرداخت کرده‌اند، این کشتی‌گیر روس هم پولی از ارمنستان دریافت نکرده و در مذاکراتش گفته است در صورت کسب مدال در مسابقات پیش‌رو، جوایز تعیین شده برای قهرمانان ارمنی نیز برای او در نظر گرفته شود. همین نوع قرارداد نشان می‌دهد که هم ارمنستان می‌تواند از در اختیار گرفتن این کشتی‌گیر منصرف شود و با توجه به خلأیی که در 97 کیلوگرم دارد، جوان جویای نام و مستعدی را از کشور دیگری به خدمت بگیرد، هم اینکه دست گاتسالوف برای تغییر تصمیمش برای بازگشت به تشک باز خواهد بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی تسنیم بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *