دسته‌ها
Uncategorized

پایان کار احمد بذری در وزن 86 کیلوگرم/ ورود به جمع مدعیان 92 کیلویی جهانی- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90، حسن یزدانی در سالیان اخیر مرد شماره یک وزن 86 کیلوگرم ایران و جهان محسوب می‌شود و از سال 2015 تاکنون هیچ سالی را بدون مدال سپری نکرده است.

در این شرایط بعید به نظر می‌رسد که این قهرمان نامدار تا پایان دوره قهرمانی‌اش قصد تغییر وزن داشته باشد و به احتمال فراوان کار خود را در وزن 86 کیلوگرم تمام خواهد کرد. ضمن اینکه با توجه به شرایط سنی یزدانی، تا چندین سال دیگر قابلیت کسب مدال و قرار گرفتن روی سکوهای جهانی و المپیک را خواهد داشت.

این در شرایطی است که در این وزن دو مدعی خوب و جوان دیگر نیز حضور دارند، یکی کامران قاسمپور که به واقع جزو برترین‌های 86 کیلوگرم دنیاست و دو مدال طلای امیدهای جهان را با اقتدار از آن خود کرده و در آسیایی اخیر نیز در 92 کیلوگرم با اختلاف فاحشی همه حریفان را پشت سر گذاشته است. دیگری نیز احمد بذری است که او هم از جمله کشتی‌گیران جوان و مدعی 86 کیلوگرم محسوب می‌شود.

برخلاف کامران قاسمپور که تا امروز هیچ‌گاه با قطعیت و اطمینان از تغییر وزن صحبت نکرده، احمد بذری پیش از جام تختی از کادر فنی تیم ملی خواسته است که در وزن 92 کیلوگرم کشتی بگیرد.

او روز پنجشنبه در سالن 12 هزار نفری آزادی با شکست در فینال مقابل ارشک محبی، در رده دوم وزن جدید قرار گرفت و از این پس دیگر جزو مدعیان 92 کیلوگرم خواهد بود که برای حضور در مسابقات جهانی تلاش خواهد کرد.

کامران قاسمپور هرچند در مسابقات قهرمانی آسیا در آلماتی، به صورت یکطرفه و مقتدرانه همه حریفانش را شکست داد، اما همچنان جزو مدعیان 86 کیلوگرم محسوب می‌شود.

این در حالی است که محمدجواد ابراهیمی نیز مدعی 92 کیلوگرم است که با توجه به جراحی پایش، در مراحل بعدی به جمع مدعیان اضافه خواهد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *