دسته‌ها
Uncategorized

پاکدل: برای امضای قرارداد با سرمربی جدید تیم ملی هندبال منتظر اعلام تقویم آسیا هستیم- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90 و به نقل از سایت فدراسیون هندبال، علیرضا پاکدل درباره وضعیت انتخاب و تعیین سرمربی تیم ملی هندبال اظهار داشت: تا به امروز با چندین مربی مذاکره کردیم و با تعدادی از آنها هم به توافق اولیه رسیدیم. حتی یکی از آنها پیش‌نویس قرارداد را هم امضا کرد، ولی به دلیل محدودیت‌هایی که برای شرایط قرنطینه اعلام کردند و برخی مسائل دیگر سفر وی به ایران منتفی شد و از این بابت عذرخواهی کرد. 

وی افزود: از طرفی هم لغو مسابقات قهرمانی جوانان و نوجوانان پسر آسیا درست چند هفته مانده به این رقابت‌ها برای ما زنگ خطری بود تا برنامه‌ریزی‌های خود را بسیار دقیق و آینده‌نگرانه با توجه به شرایط کرونا انجام بدهیم. وضعیت دنیا در حال حاضر قابل پیش‌بینی نیست و باید تمامی احتمالات را در نظر بگیریم. ابتدا باید منتظر بمانیم تا کنفدراسیون هندبال آسیا تاریخ و محل برگزاری رقابت‌های قهرمانی آسیا در سال 1400 را اعلام کند و سپس برنامه آماده‌سازی تیم ملی را با توجه به نظر سرمربی تیم ملی تعیین کنیم. ما هر روز پیگیر این موضوع هستیم، ولی کنفدراسیون هندبال آسیا این موضوع را به آینده موکول می‌کند.

پاکدل همچنین خاطر نشان کرد: اگر ما همین الان قرارداد امضا کنیم و مربی را به ایران بیاوریم و خدای ناکرده مسابقات لغو شود، باید هزینه زیادی پرداخت کنیم. باید از اتفاقی که برای رشته‌های دیگر در سال گذشته به خاطر قرارداد با مربی خارجی افتاد، عبرت بگیریم و خیلی حساب شده عمل کنیم.

رئیس فدراسیون هندبال گفت: در سال 99 با وجود ترافیک کاری بالا خصوصاً در شش ماه دوم سال، با ده‌ها مربی تراز اول دنیای هندبال مذاکره کردیم و با چندین گزینه هم به جمع‌بندی رسیدیم و چندین نفر نیز با وجود علاقه‌ای که برای به دست گرفتن سکان هدایت تیم ملی هندبال ایران داشتند، به دلیل شرایط حال حاضر دنیا و مشکلات خانوادگی عذرخواهی کردند، ولی ما هرگز دست از کار نکشیدیم و الان هم با دو گزینه تقریباً درباره کلیات تمام کردیم و منتظر اعلام تاریخ برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و شرایطی که بعد از تعطیلات عید نوروز بر کشور و دنیا حاکم می‌شود، هستیم که امیدواریم هر روز بهتر و بهتر شود.

پاکدل ضمن تشکر از حمایت‌های خانواده هندبال اظهار داشت: اعضای خانواده عزیز هندبال بدانند که من و همکارانم در فدراسیون هندبال مهمترین دغدغه و اولویت‌مان در این چند ماهه انتخاب بهترین گزینه برای سرمربیگری تیم ملی هندبال کشورمان و موفقیت تیم ملی‌مان در رقابت‌های قهرمانی آسیاست. به همین دلیل دست روی دست نگذاشته و نمی‌گذاریم و بعد از تعطیلات عید نوروز هم تمرینات تیم امید کشورمان متشکل از بازیکنان زیر 23 سال و بازیکنان برگزیده لیگ برتر را آغاز خواهیم کرد و با توجه به اینکه بازیکنان لژیونرمان هم تقریباً تا خرداد ماه در لیگ‌های مختلف مشغول بازی و تمرین هستند و به امید خدا به محض مشخص شدن زمان و میزبان رقابت‌های قهرمانی آسیا اقدام به نهایی کردن گزینه هدایت تیم ملی هندبال کشورمان خواهیم کرد. ما حتی اگر نسبت به برگزاری این رقابت‌ها از سوی آسیا به جمع‌بندی برسیم بلافاصله این موضوع را نهایی می‌کنیم، ولی هنوز هیچ چیز قطعی نیست و وقتی مسابقه‌ای نباشد، با توجه به شرایط ارزی کشور شروع کار با مربی خارجی را نمی‌توانیم استارت بزنیم.

پاکدل یادآور شد: ما با همکاران‌مان در فدراسیون، چند تن از کارشناسان و همچنین وزارت ورزش و جوانان در مورد زمان جذب و حضور سرمربی خارجی مشورت کردیم و به اتفاق آرا، دوستان اعلام کردند که بدون مشخص شدن تقویم مسابقات آسیا، آوردن مربی از هر نظر غیرمنطقی است، زیرا بازیکنان و کادر فنی برای تشکیل اردوهای منسجم نیاز به انگیزه و هدف‌گذاری با توجه به برنامه زمان‌بندی دارند، در غیر این صورت طبیعتاً نمی‌توان به اهداف موردنظر دست یافت. مطمئناً تلاش می‌کنیم با بهترین گزینه در زمان مناسب به توافق نهایی برسیم.  

وی در پایان گفت: امیدوارم در سال جدید اتفاقات خوبی برای همه مردم دنیا و به ویژه خانواده هندبال رقم بخورد و هر چه زودتر تاریخ و مکان قطعی مسابقات قهرمانی آسیا مشخص شود تا ما بتوانیم مذاکرات و انتخاب خود را نهایی کنیم و زودتر اردوهای آمادگی تیم ملی بزرگسالان را با تمامی نفرات آغاز کنیم، ولی نمی‌توانیم عجله کرده و بدون آینده‌نگری با توجه به شرایط حاکم بر دنیا عمل کنیم، گرچه خود ما بیش از هر کسی در این مسئله حساسیت داریم و نگران این موضوع هستیم. ان‌شاءالله برای اینکه زمان را از دست ندهیم بلافاصله بعد از تعطیلات سال جدید اردوی تیم ملی ب را که متشکل از بازیکنان امید و منتخبان لیگ برتر است، تشکیل می‌دهیم تا زمان را از دست نداده باشیم.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *