دسته‌ها
Uncategorized

هشتاد و چهارمین نشست هیئت اجرایی کمیته ملی المپیک برگزار شد- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90 و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، در این نشست ابتدا در خصوص روند کسب سهمیه و وضعیت تمرینی و اردویی تیم‌های مختلف ملی و همچنین تهیه بلیت و مسیر پروازی کاروان ورزشی کشورمان به المپیک بحث و تبادل نظر شد.

سپس علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی ضمن حضور در نشست هیئت اجرایی در خصوص برنامه‌های در دست اجرای این فدراسیون تا المپیک توکیو توضیحاتی ارائه و خواستار حمایت بیشتری از کشتی شد.

وی در خصوص موفقیت‌های کشتی آزاد و فرنگی در ادوار المپیک و تاثیر آن بر کل کاروان بر حمایت‌های مادی و معنوی بیشتر از کشتی جهت موفقیت در المپیک پیش رو مطالبی را عنوان و اعضای هیئت نیز بر ادامه حمایت از کشتی تاکید کردند.

در ادامه صالحی‌امیری با اشاره بر اهمیت ورزش کشتی در کشور بعنوان یک رشته افتخار آفرین و ملی بر استمرار حمایت‌های کمیته ملی المپیک از فدراسیون کشتی تاکید کرد.

در ادامه رضا حیدری رئیس فدراسیون هنرهای رزمی و کونگ‌فو که به اتفاق طالقانی نایب رئیس خود در نشست هیئت اجرایی حضور یافت ضمن اشاره به راه اندازی رشته تو آی با مرکزیت ایران گزارش مبسوطی در این زمینه ارائه و خواستار حمایت‌های مادی و معنوی بیشتری از این رشته در روند توسعه بین المللی آن گردید که تصمیمات لازم در این زمینه صورت پذیرفت.

همچنین حمایت از رشته مدال آور کوراش که تحت نظر فدراسیون ووشو می‌باشد با توجه به موفقیت در بازی‌های آسیایی جاکارتا و حضور در بازی‌های آسیایی هانژو 2022 و داخل سالن و رزمی مورد موافقت هیئت اجرایی قرار گرفته و‌ مقرر شد در قالب کمک‌ها از فدراسیون ووشو این حمایت‌ها صورت پذیرد. همچنین در خواست‌های واصله برخی فدراسیون‌های ورزشی مورد بررسی و تبادل نظر قرار گرفته و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

در خاتمه سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک نیز در خصوص سفر هیئت بلند پایه ورزش افغانستان و دکتر حفیظ الله رئیس کمیته ملی المپیک افغانستان که وزیر ورزش آن نیز می‌باشد به تهران و نحوه ملاقات با رئیس کمیته ملی المپیک کشورمان و بازدید از اماکن مختلف ورزشی از جمله آکادمی ملی المپیک و موزه ورزش گزارش ارائه کردند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *