دسته‌ها
Uncategorized

نورشرق: زیبنده باشگاه پرسپولیس نیست که بدهی سال 88 را تسویه نکند/ اطلاعات پیروانی کم است- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90، جمشید نورشرق در ارتباط با برنامه فوتبال برتر، درباره بسته و باز شدن پنجره نقل‌وانتقالاتی باشگاه پرسپولیس گفت: مراجعه مدیران باشگاه پرسپولیس برای تعیین تکلیف بدهی‌های گذشته به روزهای آخر موکول شد، ولی بعد از صحبت با ریاست فدراسیون فوتبال آقای عزیزی خادم به این جمع‌بندی رسیدیم که بعد از گرفته شدن رضایت طلبکاران از سوی باشگاه پرسپولیس و تعیین تکلیف موضوع متنی برای تعهد‌نامه تنظیم شود. بعد از امضای این تعهدنامه توسط مدیرعامل و اعضای هیئت مدیره باشگاه پرسپولیس، تصمیم بر این گرفته شد که پنجره پرسپولیسی‌ها باز شود. پرسپولیسی‌ها تا 17 خرداد سال 1400 تضمین دادند که تعهدات‌شان را عملی کنند، در غیر این صورت طبق قوانین با آنها برخورد خواهد شد. 

وی درباره اینکه بسیاری از باشگاه‌های ایرانی از این دست بدهی‌های انباشته دارند، ولی چرا پنجره آنها بسته نمی‌شود، تصریح کرد: اگر قرار باشد هر باشگاهی که بدهی دارد، پنجره نقل‌وانتقالاتی‌اش بسته شود باید فوتبال کشور را تعطیل کرد. برای همین ما به یک راه بینابین رسیدیم. عدد بدهی استقلال شاید قابل مقایسه با پرسپولیس نباشد، ولی وجه تشابه مهم این است که این بدهی باید تعیین تکلیف شود. 

رئیس کمیته تعیین وضعیت فدراسیون فوتبال خاطر نشان کرد: هر تیمی که بدهی قطعی داشته باشد اجازه ثبت قرارداد ندارد. در این صورت یا باید رضایت طلبکاران گرفته شود و یا برای پرداخت مدت‌دار تضمین داده شود. بسته شدن پنجره معیار عددی برای بدهی ندارد، ولی باید روشی داشته باشیم که شاهد تعطیل شدن فوتبال نباشیم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار ورشی 90 بخوانید. (کلیک کنید)

وی در واکنش به اظهارات افشین پیروانی مدیر تیم فوتبال پرسپولیس، اظهار داشت: بخشی از داده‌های مطرح شده، صحیح نیست. اگر از این حاشیه‌ها بگذریم من چند بار گفتم ممنوع کردن ثبت قرارداد برای باشگاه‌های بدهکار مسئله جدیدی نیست، ولی دوستان مدام مواضع خود را تکرار می‌کنند. آقای پیروانی به باشگاه‌هایی مثل صبای قم و نفت تهران اشاره کرد، ولی این باشگاه‌ها دیگر وجود خارجی ندارند. داماش گیلانیان نیز ابتدا به کارون اروند خرمشهر و بعد به خیبر خرم‌آباد واگذار شد که خیلی از بدهی‌ها نیز پرداخت شده است. وقتی مدیران مدام عوض می‌شوند مدیر جدید می‌گوید این بدهی‌ها مربوط به دوران من نیست. فدراسیون فوتبال مسئول پیش آمدن این قضایا نیست. 

نورشرق اضافه کرد: زیبنده باشگاه پرسپولیس نیست که هنوز بدهی سال 88 را تسویه نکرده است. شاید اگر به جای آقای پیروانی با آقای شکوری صحبت می‌کردید ایشان اطلاعات بهتری می‌داد، چون در این مدت بیشتر در جریان امور قرار گرفته است. آقای شکوری با اشراف کامل اعتقاد داشت که فدراسیون کارش را انجام داده است. 

وی در خاتمه یادآور شد: من یک سؤال دارم. چرا مسئولان باشگاه پرسپولیس این کار (رسیدگی به بدهی‌های باشگاه) را به روزهای آخر موکول کردند؟ بدهی‌ها از قبل مشخص بوده است و می‌شد زودتر تعیین تکلیف کرد تا هم خودشان و هم فدراسیون را تحت فشار قرار ندهند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *