دسته‌ها
Uncategorized

مهربان: اختلاف گلیج با سعدالله‌اف 4 امتیاز نیست/ ابراهیمی کشتی‌گیر خاصی است- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


ابراهیم مهربان در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90 با اشاره به سطح بالای جام علی‌اف روسیه اظهار داشت: با وجود اینکه 90 درصد کشتی گیران شرکت کننده در این تورنمنت، روس بودند، اما در مجموع مسابقاتی که در روسیه انجام می‌شود خصوصا در ولادی قفقاز و داغستان که مهد کشتی این کشور هستند همیشه سطح بالایی دارند. این دو منطقه نه تنها کشتی روسیه بلکه کشتی کشورهای دیگر را تغذیه می‌کنند. کشورهایی چون مجارستان، بحرین، ایتالیا، قزاقستان، اوکراین، بلاروس و… از کشتی گیران این دو منطقه استفاده می‌کنند. در این مسابقات یوسف عبدالسلام‌اف هم به عنوان مربی لهستان حضور داشت.

وی ادامه داد: مسابقات هم به لحاظ کمی و هم کیفی سطح خیلی بالایی داشت. در خیلی از اوزان 22 -23 نفر شرکت کننده حضور داشتند و در وزن 86 کیلو تعداد نفرات به 33 نفر رسیده بود.

مربی اعزامی تیم ملی به روسیه کارنامه تیم منتخب ایران را راضی کننده دانست و گفت: حداقل یک طلای دیگر هم می‌توانستیم بگیریم. در 70 کیلو امیرحسین مقصودی می‌توانست طلا بگیرد. او کشتی گیری با توانمندی بسیار بالا است و می‌تواند حرف‌های زیادی داشته باشد. همانطور که در خیلی مقاطع هم ثابت کرده که توانمندی‌های خاصی دارد. وزن کم کردن در 65 کیلو اذیتش کرد و امیدوارم در وزن جدید موفق باشد و پیشرفت کند.

مهربان در مورد عملکرد محمدجواد ابراهیمی در 92 کیلو تصریح کرد: بعد از 7-8 ماه دوری از مسابقات به دلیل مصدومیت این اولین مسابقه او بود. ابراهیمی کشتی گیر خاصی هم به لحاظ سبک کشتی و هم روحی روانی است. به همین دلیل کُچ او یک مقدار متفاوت از بقیه است. ابراهیمی روحیه آرامی دارد و در کشتی باهوش است. باتوجه به اینکه او مدت زیادی کشتی نگرفته بود، در برخی از کشتی ها شاهد بودم خسته شده، اما با غیرت و تعصبی که داشت توانست مقاومت کند و قهرمان شود.

وی با اشاره به ارشک محبی دیگر نماینده وزن 92 کیلوگرم ایران گفت: او هم جوانی است که باید بیشتر زحمت بکشد و ان‌شاءالله بتواند در کنار بقیه رقبا موفق باشد. در این وزن نفرات مدعی زیادی داریم.

مهربان فاصله مجتبی گلیج با رشید سعدالله‌اف را کمتر از 4 امتیاز اختلاف‌شان در مسابقه دانست و تاکید کرد: فکر می‌کنم گلیج می توانست خیلی بیشتر سعدالله‌اف را اذیت کند، اینکه بگویم 4 صفر به او باخته، نشان دهنده فاصله واقعی گلیج با سعدالله‌اف نیست و از نظر من اختلاف بین آنها کمتر از این است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *