دسته‌ها
Uncategorized

مسابقات کشتی ناشنوایان – ترکیه| صعود 3 کشتی‌گیر ناشنوای کشورمان به فینال- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90 و به نقل از روابط عمومی فدراسیون ورزش‌های ناشنوایان، مسابقات قهرمانی جهان کشتی فرنگی بزرگسالان ناشنوایان از صبح امروز (یکشنبه) 13 تیرماه با برگزاری مسابقات اوزان 55 ، 60 ، 63 ، 67 ، 72 ، 77 ، 82 ، 87 ، 97 و 130 کیلوگرم در شهر استانبول ترکیه در حال برگزاری است.

در پایان رقابت‌های مقدماتی روز نخست، صادق ابوالوفائی، مهدی بخشی و اصغر کریمی در اوزان 55 ، 63 و 72 کیلوگرم به دیدار فینال راه یافتند و مهدی صدری، علی کریمی و شیرزاد مهکی در اوزان 60 ، 67 و 82 کیلوگرم راهی دیدار رده بندی شدند.

نتایج نمایندگان کشورمان به شرح زیر است:

 صادق ابوالوفایی در وزن 55 کیلوگرم با نتیجه 3 بر یک به روسیه باخت. او که در دور دوم موفق شده بود با نتیجه 6 بر یک مقابل حریف اوکراینی به برتری برسد، در مسابقه خود برابر کشتی گیر میزبان با نتیجه 9 بر صفر به پیروزی رسید و فینالیست شد.

مهدی صدری در وزن 60 کیلوگرم با نتیجه 4 بر 2 بازی را به نماینده روسیه واگذار کرد. او در دومین بازی خود با نتیجه 13 بر 3 مقابل بلغارستان پیروز شد و در دور سوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل فرنگی‌کار ترکیه بازی را واگذار کرد و باید برای مقام سومی مبارزه کند.

مهدی بخشی دیگر نماینده کشورمان در وزن 63 کیلوگرم با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد. این کشتی‌گیر در دومین دیدار خود حریف قزاقستانی را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد  و در دور سوم 3 بر 2 مقابل حریف قدرتمند روسی خود پیروز و فینالیست شد.

علی کریمی در وزن 67 کیلوگرم با نتیجه 10 بر 2 قرقیزستان را شکست داد و در دومین بازی خود با نتیجه 9 بر 6 مقابل حریف ترکیه‌ای بازی را واگذار کرد. کریمی در دیدار سوم خود با نتیجه 8 بر صفر شکست خورد و باید برای مقام سومی تلاش کند. اصغر کریمی فرنگی کار وزن 72 کیلوگرم کشورمان مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه 10 بر صفر پیروز شد، در دور دوم با نتیجه 8 بر صفر مقابل فرنگی کار یونان به برتری رسید و فینالیست شد.

رضا اسماعیلی در وزن 77 کیلوگرم با نتیجه 14 بر 3 مقابل کشتی‌گیر قزاقستان بازی را واگذار کرد  و در دومین بازی خود مقابل حریفی از بلاروس با نتیجه 10 بر صفر شکست خورد. شیرزاد مهکی در وزن 82 کیلوگرم با نتیجه 9 بر یک مسابقه را به حریف روس خود واگذار کرد و در دومین دیدار با نتیجه 11 بر 5 مقابل حریف قزاقستانی به برتری رسید و در دور سوم مقابل حریف اوکراینی با نتیجه 10 بر 2 بازی را واگذار کرد و به رده بندی رسید.

ابوذر ربیع‌زاده در وزن 87 کیلوگرم با نتیجه 5 بر یک مقابل حریف اوکراینی خود پیروز شد و در دومین بازی خود با ضربه فنی مقابل حریف بلاروس شکست خورد. اکبر صابری در وزن 97 کیلوگرم مقابل نماینده قزاقستان با نتیجه سه بر سه شکست خورد  و در دور دوم با نتیجه 9 بر 6 مقابل فرنگی کار ترکیه به برتری رسید و در مسابقه سوم با ضربه فنی مقابل کشتی گیر اوکراین بازی را واگذار کرد و در دیدار بعد خود 9 بر صفر مقابل کشتی گیر روس شکست خورد.

محمدرضا صدری در وزن 130 کیلوگرم دور اول استراحت خورد و در دور دوم مقابل کشتی گیر ترکیه 9 بر صفر مغلوب شد و در دور سوم با نتیجه 11 بر 3 مقابل کشتی گیر قرقیزستان شکست خورد.

مسابقات فینال و رده بندی فردا برگزار می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *