دسته‌ها
Uncategorized

فدراسیون دوچرخه‌سواری؛ بی‌‌تفاوت نسبت به ساختمان و پیست نیمه‌کاره و در فکر نشست تبلیغاتی- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90، فدراسیون دوچرخه‌سواری یکی از معدود فدراسیون‌هایی است که سال 99 را با سرپرست به پایان می‌رساند. دوره چهار ساله ریاست خسرو قمری اوایل دی ماه به پایان رسید و پس از دو هفته، افشین داوری در روز 24 دی به عنوان سرپرست منصوب شد تا امور فدراسیون را تا زمان برگزاری مجمع انتخاباتی بر عهده بگیرد.

قمری دوره ریاست خود را در حالی به پایان رساند که دو پروژه را پیگیری می‌کرد و هر دو نیز نیمه تمام ماندند. پروژه اول مربوط به ساختمان جدید فدراسیون بود؛ ساختمانی که در مجموعه ورزشی آزادی قرار داشت و قرار بود تا پایان سال 99 تکمیل و افتتاح شود، اما این اتفاق هرگز رخ نداد. قمری در روزهای منتهی به پایان دوره ریاستش از افزایش بودجه مورد نیاز برای تکمیل پروژه خبر داد. در واقع قرار بود ساختمان جدید با یک میلیارد دیگر تکمیل شود، اما طبق گفته داوری، حدود 4 میلیارد تومان برای تکمیل ساختمان فدراسیون نیاز است. پروژه دوم نیز ساخت پیست BMX در نزدیکی ساختمان فدراسیون است که برای تکمیل آن نیز تقریباً 100 میلیون تومان نیاز است.

در شرایطی که این دو پروژه به مدیریت فدراسیون کنونی ارث رسیده، به نظر نمی‌رسد عزم جدی در شرایط فعلی برای کمک به پیشبرد این دو پروژه وجود داشته باشد.

قرار است اواخر هفته جاری یک جلسه هم‌اندیشی میان مسئولان فدراسیون و روسای هیئت‌های استانی به میزبانی شهر مشهد مقدس برگزار شود تا در آن پیرامون برنامه ریزی تقویم 1400 و بررسی مشکلات هیئت‌ها بحث و تبادل نظر صورت بگیرد.

نکته اول اینکه تقویم همه فدراسیون‌ها در مجامع عمومی و سالیانه مورد بررسی و تایید قرار می‌گیرد. مجمع فدراسیون دوچرخه‌سواری نیز روز 11 آبان برگزار شد و علی‌القاعده دیگر نیازی به بررسی تقویم نیست.

نکته دیگر اینکه هیئت‌ها، مشکلات خود را در مجمع عمومی و در حضور معاون وزیر ورزش که مسئولیت ریاست مجمع را بر عهده دارد، مطرح می‌کنند و طبق همین مسئله، سرپرست وظیفه‌ای برای این کار آن هم به طور عمومی برای همه فدراسیون‌ها ندارد.

با توجه به این دو نکته و اینکه شرایط کرونایی نیز در کشور حاکم است و رفت و آمدها باید با کمترین مورد ممکن انجام شود، به نظر نمی‌رسد الزامی برای برگزاری این جلسه آن هم به صورت حضوری باشد.

نکته مهم دیگر اینکه فدراسیون دوچرخه‌سواری مسئولیت پرداخت هزینه‌های این جلسه هم‌اندیشی را بر عهده دارد. این در حالی است که همانطور که گفته شد، پیست BMX نیازمند نزدیک به 100 میلیون برای تکمیل است و ساختمان هم فعلاً نیمه‌کاره رها شده و فعالیت خاصی بر روی آن صورت نمی‌گیرد.

درباره برگزاری این جلسه گفته می‌شود قرار است یک میتینگ تبلیغاتی برای یکی از نامزدهای نزدیک به فدراسیون باشد تا او بتواند از نزدیک به روسای هیئت‌های استانی به رایزنی بپردازد.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *