دسته‌ها
Uncategorized

فخری: مسئولان شمشیربازی جهان از دیدن لیگ ما شگفت‌زده خواهند شد/ مسابقه بخش اعظمی از تمرین است- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90، پیمان فخری در خصوص برگزاری هفته نخست لیگ برتر شمشیربازی در اسلحه سابر اظهار داشت: لیگ بسیار خوبی داشتیم و احساس می‌کنم که یک تجربه بسیار خوب بود و امیدوارم بتوانیم در میزبانی‌های بین‌المللی این تجربیات را پیاده کنیم. برگزاری لیگ از سطح بسیار بالایی برخوردار بود و شمشیربازان عکس‌های آن را در فضای مجازی قرار دادند تا مسئولان شمشیربازی جهان آن را ببینند و مطمئنم از دیدن این که ایران لیگ داخلی خود را با این امکانات برگزار می‌کند، شگفت زده می‌شوند.

وی در ادامه افزود: شاهد مسابقات بسیار خوبی بودیم و از نظر فنی بسیار خوشحالم چون در اردوی قبلی این صحنه‌ها را از شمشیربازان ندیده بودم. ما مدام بچه‌ها را در شرایط مسابقه قرار می‌‌دادیم اما در لیگ آن‌قدر استرس داشتند و خود را در بوته محک می‌دیدند که من بسیار خوشحال بودم. 11 ماه مسابقه ندادن تجربه بدی برای شمشیربازان بود چون مسابقه بخش اعظمی از تمرین است و تا زمانی که مسابقه ندهند ایرادات آنها شناسایی نمی‌شود و از این نظر برگزاری لیگ اتفاق بسیار خوبی بود و امیدوارم  تداوم داشته باشد.

سرمربی تیم سابر کشورمان یادآوری کرد: فدراسیون جهانی اعلام کرد مرحله آخر مسابقات سهمیه المپیک از 20 تا 24 اسفند ماه در بوداپست مجارستان برگزار می‌شود. قرار بود این مسابقات اول فروردین برگزار شود که یک هفته عقب افتاد علی‌رغم اینکه سهمیه المپیک را گرفتیم و نیاز به امتیاز این مسابقه نداریم ولی برای آمادگی بچه‌ها حتما در مجارستان حضور خواهیم یافت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا به جز مجارستان رویداد دیگری در جهان برگزار می‌شود که شمشیربازان بتوانند در آن شرکت کنند، گفت: مسابقه دیگری وجود ندارد. در مسابقه  زون آسیا هم تیم‌هایی که سهمیه گرفتند، نمی‌توانند شرکت کنند. مسابقات قهرمانی آسیا نیز در پی شیوع کرونا لغو شد. زون آسیا نیز با حداقل نفرات برگزار می‌شود. مرحله پایانی توزیع سهمیه المپیک نیز قرار بود در 6 کشور برگزار شود اما در سه کشور برگزار می‌شود.

فخری در خصوص زمان آغاز اردوی تیم سابر تصریح کرد: اردوی تیم سابر از یکشنبه آغاز خواهد شد. سه مرحله دیگر اردو در پیش داریم که مرحله پایانی با حضور شمشیر‌بازی از ترکیه خواهد بود. یلدری، شمشیرباز اهل ترکیه درخواست داده بود با ایران اردوی مشترک داشته باشد. او از شمشیربازان خوبی است که برای کسب سهمیه المپیک تلاش می‌کند و احتمالا از اسفند ماه به جمع ملی‌پوشان ما اضافه می‌شود.

 وی در پاسخ به این سوال که آیا در لیگ چهره جدیدی شناسایی شد، گفت: من نسبت به همه شناخت دارم اما موضوع این است که لیگ چکیده‌ای از ورزشکاران بود و کلا هفت تیم اجازه حضور در لیگ را گرفتند. می‌توانستیم در لیگ را باز کنیم و حتی 15 تیم شرکت کنند اما لیگ را کیفی برگزار کردیم. نکته خوب این بود که بچه‌ها نشان دادند در شهرهای خود تمرین داشتند. خیلی متاسفم که برای جوانان نمی‌توانیم اردو برگزار کنیم البته این فقط مربوط به ما نیست و هیچ رشته‌ای در هیچ کجای دنیا نیز چنین کاری نمی‌کند. فعلاً فقط برای المپیک تیم‌های بزرگسالان در اردو هستند. نقطه قوت لیگ این بود که این جوانان امیدوار بودند و به خاطر لیگ تمرینات خود را ادامه دادند. از تیم‌هایی که در این دوره لیگ شرکت کردند و از بچه‌ها حمایت کردند کمال تشکر را دارم.

 

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار ورشی 90 بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *