دسته‌ها
Uncategorized

علی‌نژاد: 104 نفر از کاروان پارالمپیک ایران واکسن زدند/ لیست تیم المپیکی برای واکسیناسیون ارائه شد- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90 و به نقل از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، جلسه شورای برون مرزی وزارت ورزش و جوانان به ریاست مهدی علی‌نژاد معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای امروز (دوشنبه) در محل وزارتخانه برگزار شد.

در این جلسه عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی و توسعه ورزش همگانی، ژاله فرامرزیان معاون توسعه مدیریت و منابع، مهین فرهادی‌زاد معاون توسعه ورزش بانوان، کیکاووس سعیدی دبیرکل کمیته ملی المپیک، فرشید طهماسبی مدیرکل دفتر امور بین‌الملل، کاوه احمدی مدیرکل روابط عمومی و شهیدی مدیرکل حراست وزارت ورزش و جوانان حضور داشتند.

علی‌نژاد با اشاره به برگزاری اولین جلسه شورای برون مرزی در سال 1400 اظهار داشت: به درخواست فدراسیون‌هایی که علاقه‌مند بودند اعزام‌هایی داشته باشند، رسیدگی شد. 28 درخواست اعزام را داشتیم که به جز دو درخواست با بقیه درخواست اعزام‌ها موافقت شد. امیدواریم این اعزام‌ها و مسابقات پیش رو شروع خوبی باشد برای سال 1400 و اتفاقات مثبتی برای ورزش ایران شکل بگیرد.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای همچنین درباره واکسینه شدن ورزشکاران پارالمپیکی گفت: یکی از دغدغه‌های مهمی که ما در ستاد عالی بازی‌های المپیک و پارالمپیک داشتیم و تأکیدی که آقای سلطانی‌فر داشتند این بود ورزشکارانی که عازم مسابقات هستند واکسینه شوند. شرایط ورزشکارانی که در مسابقات المپیک و پارالمپیک واکسینه شده باشند، با دیگر ورزشکاران متفاوت است و خود IOC نیز بر این موضوع تأکید دارد.

وی ادامه داد: در این راستا هماهنگی‌های لازم صورت گرفت و در پایان سال 99 نیز این آمادگی وجود داشت که ورزشکاران پارالمپیکی را واکسینه کنیم، اما به دلیل اینکه مستلزم بود ورزشکاران تجمیع می‌شدند در یک روز قرار بر این شد که روز 15 فروردین ماه این کار صورت بگیرد.

علی‌نژاد خاطرنشان کرد: روز گذشته 104 نفر از ورزشکاران، مربیان و کادر سرپرستی پارالمپیکی واکسینه شدند. هماهنگی‌های لازم برای بچه‌های المپیکی نیز انجام شده است و نامه تعداد ورزشکاران و تیم همراه به دکتر رئیسی که نقش ویژه‌ای در هماهنگی‌های صورت گرفته با وزارت بهداشت داشتند، فرستاده شد.

وی افزود: طبق توافقات شکل گرفته برای ورزشکاران سهمیه گرفته و ورزشکارانی که قرار است در رویدادهای پیش رو برای کسب سهمیه کنند واکسیناسیون انجام خواهد شد. در نامه ارسال شده حدود 292 نفر واکسینه می‌شوند این دغدغه برطرف می‌شود. 28 روز بعد نیز مرحله دوم واکسیناسیون انجام می‌شود و تا آن زمان باید نفرات پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

معاون وزیر ورزش و جوانان تصریح کرد: در لیست ارائه شده برای واکسیناسیون خبرنگاران اعزامی به مسابقات المپیک و پارالمپیک نیز حضور دارند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *