دسته‌ها
Uncategorized

سویا – منچستریونایتد‌‌؛ جنگ افتخار


 امشب در شهر کلن مرحله نیمه‌نهایی لیگ اروپا آغاز خواهد شد. از ساعت 23:30 سویا و منچستریونایتد به مصاف هم خواهند رفت، یکی پرافتخارترین تیم لیگ اروپاست و دیگری پرافتخارترین تیم لیگ برتر انگلیس. هر دو به یک پایان خوش در فصل پر از اتفاق 2020-2019 می‌اندیشند.

سویا‌‌؛ راه قهرمانی را بلدیم
نام سویا را که می‌شنویم بیشتر یاد لیگ اروپا می‌افتیم. اگر پای سویا در میان نبود شانس قهرمانی را به منچستریونایتد یا اینتر می‌دادیم اما حالا آندولسی‌ها می‌توانند آنها را به چالش بکشند. اگرچه بهترین تیم سویا که در لیگ اروپا موفق بود، اونای اِمری را روی نیمکتش می‌دید اما جولن لوپتگی هم تیم خوبی ساخته که نشان داد انتخاب خوبی بعد از روزهای کابوس‌وار در رئال‌مادرید داشته. در دوران پساکرونا سویا تیم بهتری شد و حالا مدت‌هاست نباخته‌اند. اگرچه نتایج‌شان در لیگ اروپا به قول معروف ناپلئونی بوده اما با گل نخوردن در 3 بازی آخرشان نشان داده‌اند یکی از دلایل موفقیت‌شان همین عملکرد خوب در فاز دفاعی است. سویا راه قهرمانی را بلد است اما رقیب بزرگی را در کلن پیش‌رو دارد. خط حمله یونایتد آماده است و نبرد جالبی خواهد شد.

منچستریونایتد‌‌؛ شیاطین‌سرخ سرحال
این روزها برای هواداران منچستریونایتد روزهای امید است. شیاطین‌سرخ تیمی جذاب و دوست‌داشتنی شده‌اند که هواداران‌شان را امیدوار می‌کنند فصل آینده جایگاه بهتری داشته باشند. تیمی که چندان راضی به حضور در لیگ اروپا نیست اما می‌تواند مثل 3 سال پیش با قهرمانی در این تورنمنت کمی از دردهای قهرمان نشدن در لیگ برتر بکاهد. اوله‌گنار سولشائر انگیزه‌اش را به تیمش تزریق کرده و شیاطین‌سرخ جوان‌تر شده‌اند. منچستریونایتد با انتخاب‌های هوشمندانه مثل برونو فرناندس حال و روز بهتری دارد. البته در مرحله قبل کپنهاگن را به‌سختی بردند، با این حال گل نخوردن آنها هم اتفاق خوبی است. به نظر می‌رسد این جمله کلیشه‌ای که «تیمی که کمتر اشتباه کند، برنده خواهد بود» درباره نبرد یونایتد و سویا صادق باشد. شاید این منچستریونایتد هنوز بهترین تیمی نباشد که هواداران انتظار دارند اما بی‌شک تیمی سرحال و باانگیزه است.

آخرین جدال
در مرحله یک‌هشتم نهایی لیگ قهرمانان اروپای فصل 2018-2018، سویا در اولدترافورد 2 بر یک منچستریونایتد را شکست داد و حذف کرد. بن‌یدر ستاره آن بازی بود و 2 گل زد و لوکاکو تنها گل یونایتد را به‌ثمر رساند.

آمار بازی
5) سویا متخصص قهرمانی در لیگ اروپاست. آندلوسی‌ها 5 مرتبه فینالیست شدند و هر 5 مرتبه جام گرفته‌اند. آخرین قهرمانی‌شان به سال 2016 برمی‌گردد.
یک) منچستریونایتد در ویترین افتخاراتش قهرمانی لیگ اروپا را کم داشت که سال 2017 با هدایت ژوزه مورینیو به آن رسید.
2) در رقابت‌های اروپایی سویا و منچستریونایتد 2 مرتبه به مصاف هم رفته‌اند که یک بازی را سویا برده و دیگری مساوی شده.
7) آندلوسی‌ها در 7 بازی از 10 بازی‌شان در لیگ اروپا موفق شده‌اند کلین‌شیت کنند.
8) شیاطین‌سرخ عملکرد بهتری در دفاع داشته‌اند و 8 کلین‌شیت در 11 بازی ثبت کرده‌اند.
19) تیم تحت هدایت لوپتگی 19 بازی آخرش در تمامی رقابت‌ها را نباخته است.
یک) تیم تحت هدایت سولشائر هم در 23 بازی از اول فوریه فقط یک باخت در نیمه‌نهایی جام‌حذفی مقابل چلسی داشته.

مصدومان و محرومان
نمانیا گودِی تنها بازیکن سویاست که احتمالاً به این نبرد نخواهد رسید. فیل جونز، لوک شاو و اکسل توانزبه هم مصدومان منچستریونایتد برای دیدار نیمه‌نهایی لیگ اروپا هستند.

ترکیب احتمالی دو تیم
سویا: بونو، ناواس، کنده، کارلوس، رگیلون، بانگا، جردن، فرناندو، سوسو، اوکامپوس و النصیری
منچستریونایتد: رومرو، وان‌بیساکا، لیندلوف، مگوایر، ویلیامز، پوگبا، ماتیچ، گرینوود، فرناندس، رشفورد و مارسیال

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *