دسته‌ها
Uncategorized

روایت دبیر فدراسیون وزنه‌برداری از اردوی جنجالی نوجوانان/ بیرانوند: تست همه منفی بود- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90، طی روزهای گذشته اردوی تیم ملی نوجوانان در تهران به انجام رسید. این تیم مهر ماه مسابقات جهانی را در عربستان پیش رو دارد.

عکس‌های منتشرشده از این اردو در فضای مجازی انتقادات زیادی را به همراه داشت که در این وضعیت قرمز کرونا چرا اردوی این رده سنی به این شکل و با تعداد زیادی وزنه‌بردار تشکیل شده است.

در همین رابطه محسن بیرانوند به اخبار ورشی 90 گفت: باتوجه به اینکه پارسال مسابقات قهرمان کشوری نداشتیم ملاکی برای دعوت نفرات برتر به اردو وجود نداشت چون وزنه‌برداران این رده در سن رشد هستند و خیلی از آنها تغییر وزن دادند یا اینکه ممکن بود از وزنه‌برداری به خاطر کرونا منفک شده یا اینکه به جوانان رفته باشند نمی‌توانستیم بدون مسابقه تحلیل درستی از شرایط داشته باشیم. اگر قرار بود قهرمان کشوری برگزار کنیم، با احتساب 31 استان و اگر هر استان هم حداقل 10 وزنه‌بردار و دو مربی معرفی می‌کرد، مسابقه‌ای با بیشتر از 300 نفر باید برگزار می‌کردیم. اگر چند استان نمی‌آمدند یا تیم کامل هم نمی‌دادند حداقل 250 میهمان داشتیم که باید آنها را طی 4-5 روز یک جا اسکان می‌دادیم و مسابقه برگزار می‌کردیم که در این وضعیت کرونا شرایط مناسبی نبود.

وی با تاکید بر اینکه در این وضعیت تصمیم به برگزاری اردوی چند روزه گرفته شد، خاطرنشان کرد: ما اینطور فکر کردیم این تعداد ورزشکار که قرار است در مسابقه شرکت کنند، همه مدال بگیر نیستند و استان‌ها صرفا به خاطر نتیجه تیمی، تیم کامل می‌فرستند و برای اینکه مسابقه ای شلوغ نداشته باشیم، رکورد نفر سوم آخرین مسابقه نوجوانان کشور برای 10 وزن به عنوان ورودی در نظر گرفته شد و از هیئت استان‌ها خواستیم که نفرات شان را معرفی کنند که البته احتیاج به راستی آزمایی بود.

بیرانوند با اشاره به اینکه 55 نفر به تهران فرا خوانده شدند، گفت: با توجه به اعزام تیم ملی جوانان به مسابقات و اینکه سهراب مرادی نیز در آستانه اعزام به کلمبیا بود، ریسک نکردیم و خوابگاه یکی از نهادها و سالن کبکانیان را برای این 55 وزنه‌بردار در نظر گرفتیم، ضمن اینکه از همه نفرات خواسته شد با ارائه تست PCR منفی از آزمایشگاه معتبر به اردو بیایند. در سالن 9 تخته گذاشتیم و افراد با معرفی نامه هیئت آمدند. ضمن اینکه خودمان هم در خلال اردو از وزنه‌برداران و مربیان به صورت تصادفی تست کرونا می‌گرفتیم و همه منفی بودند. طی این 3-4 روز، مربیان وزنه‌برداران را آنالیز کرده و برای آنها تشکیل پرونده شد. از گروه 30 نفره روز سه شنبه و از گروه 25 نفره نیز روز چهارشنبه رکوردگیری شد و وزنه برداران مرخص شدند. از بین اینها 15-16 نفر برای اردوی نوجوانان انتخاب خواهند شد. به این برنامه تمرینی لازم داده شد و در خصوص بحث‌های دارویی و آسیب شناسی نیز صحبت شد. همه نفرات از خدمه گرفته تا مربیان کاملا در شرایط قرنطینه بودند و هیچ فرد اضافه‌ای در اردو حضور نداشت.

بیرانوند در خاتمه تاکید کرد: همه تست‌ها منفی بوده و همانطور که چندین مرحله اردوی تیم ملی را بدون ایجاد هیچ مشکلی برگزار کردیم و هیچ کسی دچار بیماری و مشکل نشد، این بار هم به لطف خدا کار خیلی خوب پیش رفت. آنهایی که عکس و خبر از این اردو منتشر می‌کردند، خوب است به این داستان هم اشاره کنند که در بهترین شکل ممکن اردوها را برگزار کرده‌ایم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *