دسته‌ها
Uncategorized

حامد لک در جمع بهترین‌ها


لک با پرسپولیس در صدر آسیا

به گزارش خبرورزشی، پرسپولیسی‌ها با برد پرگل مقابل الشارجه در مرحله گروهی، راهی یک هشتم نهایی لیگ قهرمانان آسیا شدند و در این مرحله باید با السد با مربیگری ژاوی بازی کنند. اما آنچه در چند بازی اخیر سرخ‌ها بسیار به چشم می‌آید درخشش حامد لک است، او در هر ۴ بازی گذشته با پیراهن پرسپولیس به عنوان دروازه‌بانی که به تازگی این پیراهن را تصاحب کرده عملکرد فوق العاده‌ای داشته است.

در واقع نقش لک در برد‌های اخیر پرسپولیس در آسیا و صعود به یک هشتم نهایی، انکار ناپذیر است. در ۳۶۰ دقیقه‌ای که این دروازه‌بان درون دروازه پرسپولیس قرار گرفته تنها یک گل آن هم از روی نقطه پنالتی دریافت کرده؛ در حالی که اغلب کارشناسان داوری، پنالتی الدحیل قطر را اشتباهی از سوی داور سریلانکایی می‌دانند.

لک در دیدار مقابل شارجه هم عملکرد بسیار خوبی داشت و دروازه پرسپولیس را نجات داد، او در دقیقه ۲۹ یک موقعیت مسلم گلزنی را از ویلتون ستاره شارجه گرفت تا باز به تساوی یک بر یک کشیده نشود و در ادامه هم سرخ‌ها با یک برد پرگل زمین مسابقه را ترک کنند.

حال جدال حامد لک و مدافعان پرسپولیس با ستاره‌های السد و به خصوص بغداد بونجاح می‌تواند در نوع خود قابل توجه باشد. از طرف دیگر حامد لک با ثبت ۳ کلین‌شیت یکی از بهترین دروازه‌بانان لیگ قهرمانان آسیاست. حالا لک در کنار عبدالله المعیوف (دروازه‌بان الهلال عربستان)، الدور سینوف (دروازه‌بان پاختاکور)، ماجد ناصر (دروازه‌بان الشباب الاهلی) و کاسیو (دروازه‌بان التعاون) با ثبت ۳ کلین‌شیت بهترین عملکرد را در لیگ قهرمانان آسیا ۲۰۲۰ داشته است.

به لحاظ تیمی، اما پاختاکور با ۴ کلین‌شیت، بهترین تیم آسیاست و پرسپولیس با ۳ کلین شیت در کنار ۳ تیم دیگر در رده دوم لیگ قهرمانان آسیاست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *