دسته‌ها
Uncategorized

جریمه سیلی زدن در فدراسیون تکواندو، یک سال و در فدراسیون والیبال، 2 روز!- اخبار والیبال|بسکتبال|هندبال – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90، حدود یک ماه قبل، هادی ساعی، دارنده 2 مدال طلا و یک مدال برنز المپیک، 2 مدال طلا، یک نقره و یک برنز قهرمانی جهان، یک مدال طلای بازی‌های آسیایی، یک مدال طلای قهرمانی آسیا و یک مدال طلای بازی‌های غرب آسیا به عنوان سرپرست تیم فرمانیه در لیگ برتر تکواندو به صورت دبیر سازمان لیگ، سیلی زد.

او در جلسه کمیته انضباطی فدراسیون تکواندو به صورت کتبی و شفاهی از دبیر سازمان لیگ عذرخواهی کرد و حلالیت طلبید. با این حال مجید ناظمی،‌ دبیر کمیته انضباطی در مورد جریمه هادی ساعی گفت: او در حضور من از دبیر سازمان لیگ حلالیت طلبید و عذرخواهی و سپس این موضوع را مکتوب و امضا کرد.  اما نکته‌ای که وجود داشت این بود که ما باید در این خصوص تصمیم‌گیری می‌کردیم تا پاسخگوی جامعه مدنی و رسانه‌ها باشیم.

دبیر کمیته انضباطی فدراسیون تکواندو ادامه داد: با توجه به رفتار هادی ساعی و مصاحبه‌های روز گذشته او مبنی بر تکذیب برخورد فیزیکی با بابایی، حکم را صادر کردیم. طی این حکم از امروز هادی ساعی حق ورود و شرکت در سالن مسابقات را در قالب رقابت‌های لیگ و قهرمانی کشور به مدت یکسال نخواهد داشت. نکته دوم اینکه ایشان یک سال از فعالیت در لیگ تحت هر عنوانی محروم هستند. همچنین ساعی به جزای نقدی 10 میلیون تومان محکوم شد.

ناظمی در پایان خاطرنشان کرد: این حکم می‌توانست سنگین‌تر باشد که با وساطت رئیس فدراسیون حداقل جرایم را برای وی در نظر گرفتیم که در مدت 72 ساعت بعد از ابلاغ رأی می‌تواند از طریق استیناف به این رأی اعتراض کند. البته از آنجایی که او مدیر فنی تیم ملی است حضورش در مسابقات انتخابی تیم ملی و تمرینات این تیم بلامانع است.

تیم‌های والیبال شهرداری ورامین و شهرداری ارومیه روز جمعه 17 بهمن در هفته بیست و هفتم لیگ برتر والیبال به مصاف هم رفتند که این بازی با نتیجه 3 بر 2 به سود ورامینی‌ها تمام شد. پس از پایان این بازی پرحاشیه و  جنجالی، پوریا یلی، بازیکن ملی‌پوش والیبال ایران به سراغ یکی از فیلمبرداران حاضر در سالن فدراسیون رفت و مثل هادی ساعی، ضربه‌ای به صورت او زد.

کمیته انضباطی فدراسیون والیبال اما بر خلاف فدراسیون تکواندو، خیلی مهربان و ملایم با این قضیه برخورد کرد و پوریا یلی به دو جلسه محرومیت قطعی از حضور در سالن مسابقه و 30 میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد. با توجه به فشردگی دیدارهای لیگ، دو جلسه محرومیت از حضور در سالن، تنها دو روز طول می‌کشد و 30 میلیون جریمه نقدی هم در مقابل قرارداد‌های بالای ملی‌پوشان والیبال، رقمی به حساب نمی‌آید. بنابراین مشاهده می‌شود که جریمه در نظر گرفته شده برای بازیکن متخلف به هیچ وجه بازدارنده نیست. پوریا یلی هم قطعاً به اندازه هادی ساعی برای ایران افتخار آفرینی نکرده و مدال نیاورده که فدراسیون والیبال بر فرض بخواهد، ملاحظه او را در سال المپیک کرده باشد. شاید هم ارزش کسی که کتک خورده به عنوان یک انسان از دبیر سازمان لیگ تکواندو کمتر است؟!

پیش از این هم کمیته انضباطی فدراسیون والیبال روز 2 بهمن 1398 در نشستی فوق‌العاده به رفتار ناشایست پوریا یلی نسبت به برخی تماشاگران دیدار دو تیم کاله مازندران و پیکان تهران در مسابقه معوقه هفته ششم لیگ برتر (29 دی ماه 1398) پرداخت و رای به یک جلسه محرومیت قطعی این بازیکن و پنج میلیون تومان جریمه نقدی داده بود.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در صفحه اینستاگرامی اخبار ورشی 90 بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *