دسته‌ها
Uncategorized

ترازوی وزنه‌برداری خیلی وقت است میزان نیست؛ آقای رستمی!- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90، کیانوش رستمی برای خودش در کرمانشاه تمرین می‌کند، البته این اصلا تازگی ندارد، حکایت چند ساله وزنه‌برداری و قهرمان المپیک 2016 ریو است.

کیانوش که به تازگی تصمیم گرفته در مسابقات قهرمانی آسیا یک دسته بالاتر وزنه بزند، طبق روال سال‌های اخیر که صحبتش با مسئولان، مردم، کادرفنی تیم ملی و فدراسیون وزنه‌برداری و… همه از طریق صفحه مجازی‌اش در اینستاگرام بوده، نسبت به حساسیت فدراسیون وزنه‌برداری درخصوص انجام تست دوپینگ واکنش نشان داده و مدعی شده این حساسیت‌ها و احضار شبانه به تهران برای انجام تست دوپینگ صرفا برای اوست و بعدا متوجه شده  که برخی‌های دیگر (که ظاهرا منظورش سهراب مرادی است)، با بهانه‌های واهی از انجام تست سر موعد سر باز زده‌اند!

کیانوش رستمی هم به این خاطر که عدم حضورش در تهران در موعد مقرر، به منزله انصراف از مسابقات آسیایی و دوپینگ خواهد بود، آمده و تست داده، درحالیکه او ادعا می‌کند، انجام تست برخی از دوستان به آینده موکول شده و گویی برای آنها امتیاز خاصی قائلند.

حتی اگر فرض را بر این بگذاریم که کیانوش رستمی درست می‌گوید و احساسی که او نسبت به امتیاز خاص فدراسیون وزنه‌برداری برای برخی دوستانِ وزنه‌بردار دارد، جای کتمان ندارد، اما باز هم هیچ حقی نمی‌توانیم برای گلایه وزنه‌برداری در نظر بگیریم که سال‌هاست راه خود را می‌رود و هرگز تن به تمرینات اردویی و زندگی اردویی نمی‌دهد.

اگر به واقع امتیاز خاصی هم در میان باشد، باید برای قهرمانان خاص باشد، قهرمان بانظمی که زیر نظر کادرفنی تیم ملی مانند یک سرباز عمل می‌کند.

چیزی که کیانوش رستمی سال‌هاست از آن فاصله گرفته و هرگز سرباز تیم ملی نبوده است. او خودش تصمیم می‌گیرد به کدام مسابقه برود، چه وزنه‌ای را انتخاب کند، کجا به تمرین بپردازد و خیلی کارهای دیگر. او از عبارت جالبی در کنایه‌هایش به فدراسیون درخصوص تست دوپینگ استفاده کرده، «ترازوی وزنه برداری میزان نیست»؛ شاید این درست ترین حرفی باشد که او در این سال‌ها گفته است.

بله آقای رستمی! ترازوی وزنه‌برداری زمانی که شما تصمیم اعلام کردید کادرفنی تیم ملی را قبول ندارید و تصمیم گرفتید به تنهایی و با برنامه ریزی خودتان در تیم ملی کار کنید، میزان نبوده، زمانی که فدراسیون وزنه‌برداری تصمیمات شما را قبول کرد و شما در ابتدا مدال المپیک گرفتید و همین مدال مجوز ادامه مسیر غلط تان شد، این ترازو میزان بودنش را از دست داد.

کسب مدال از مسیر غلط همان وقت هم مورد پذیرش کارشناسان نبود، حالا هم نیست. کاش همان وقت‌ها که می‌خواستید در مسیر غلط قرار بگیرید، با شما مقابله می‌شد و این ترازو میزان می‌ماند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *