دسته‌ها
Uncategorized

تارتار: همه از خدا می‌خواهند سایپا سقوط کند چون حقش را در زمین نگرفت/ تساوی مقابل نفت برای ما شکست بود- اخبار فوتبال ایران – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90، مهدی تارتار سرمربی تیم فوتبال پیکان درباره تساوی یک – یک تیمش مقابل نفت مسجدسلیمان اظهار داشت: واقعاً بازی عجیبی بود. در حالی که ما کاملاً به بازی مسلط بودیم، مساوی کردیم. به جز 10 دقیقه‌ای که ابتدای بازی تیم حریف دوندگی زیادی داشت، در ادامه ما به بازی تسلط داشتیم و بازی یکطرفه بود.

وی افزود: با وجود اینکه به بازیکنان گفته بودیم مراقب ضربات ایستگاهی باشند و آنها روی این مسئله تاکتیک داشتند و در طول فصل بارها از این راه گل زده بودند، اما گل خوردیم. مطمئناً در این مورد با بازیکنانی که غفلت کردند و در شرح وظایف‌شان کوتاهی داشتند، برخورد خواهیم کرد. حیف بود و می‌توانستیم در این بازی شکست بخوریم که خوشبختانه در نهایت کار را به تساوی کشاندیم. البته مساوی هم برای ما باخت محسوب می‌شد، چون نتوانستیم بالاتر از تیم‌های بالای سرمان قرار بگیریم.

سرمربی تیم فوتبال پیکان با گلایه از سازمان لیگ ادامه داد: در حالی که کمیته انضباطی حکم قطعی درباره بازی با سایپا نداده و بازی را 3 بر صفر اعلام نکرده است، چطور در حالی که رأی قطعی نیست در جدول اعمال شده است؟ ما هشتم جدول هستیم و این حکم را اجرایی کرده‌اند و با حضور در رتبه یازدهم، دوازدهم جدول روحیه ما به‌هم ریخته است. همه می‌دانند این حکم عادلانه نیست و باید مسئولان کمیته استیناف بررسی کرده و نظر نهایی را اعلام کنند و بعد از اعلام حکم نهایی، نتیجه در جدول اعمال شود. جایگاه تیم ما هشتم جدول است، نه یازدهم. این انصاف نیست که ما سایپا را در زمین شکست دادیم و بابت بازیکنی که زیر دو دقیقه و فقط یک بار توپ را لمس کرده، بازی را سه بر صفر کرده است.

تارتار یادآور شد: من در طول عمرم در این 50 سال و 35 سالی که در فوتبال بودم، چنین اتفاق و رأیی ندیدم. بازیکن غیر مجاز هم بازی کرده، اما بازی را 3 بر صفر نکرده‌اند. چطور ممکن است چنین رأیی صادر شود و باید همه چیز بررسی شود.

وی درباره پیگیری باشگاه پیکان خاطرنشان کرد: بخش حقوقی باشگاه ما در حال پیگیری است، اما شاید اصلاً ما کسی را نداریم. فقط سؤالم این است اگر چنین اتفاقی برای تیم‌هایی بزرگی چون پرسپولیس، استقلال، فولاد، سپاهان، تراکتور و… رخ می‌داد، بازهم چنین رأیی می‌دادند و به راحتی 3 بر صفر می‌کردند؟

سرمربی تیم فوتبال سایپا در پاسخ به این سؤال که این رأی را چقدر به حضور مسئولان باشگاه سایپا (مهرداد سراجی) در هیئت رئیسه فدراسیون فوتبال مرتبط می‌داند، گفت: من مدرکی در این خصوص ندارم که ثابت کنم، اما این رأی اظهر من الشمس است. من از کسی اسم نمی‌آورم، اما انقدر قرار است ناعادلانه رأی صادر شود؟

تارتار افزود: تمام ایران سر این اتفاق و این رأی می‌گویند خدا کند سایپا سقوط کند. من دوست ندارم این اتفاق رخ دهد، اما آنقدر رأی ناعادلانه است، همه می‌گویند خدا کند این تیم سقوط کند که در زمین حقش را نگرفت. من کاری ندارم و امیدوارم هر تیمی استحقاقش را دارد در لیگ برتر بماند و هر کسی مستحق سقوط به لیگ پایین‌تر است، سقوط کند. با این حال رأیی داده‌اند که همه این مسئله را درباره سایپا عنوان می‌کنند.

وی همچنین درباره قضاوت داور مسابقه و اینکه بازیکنان می‌گفتند او عصبی بوده، اظهار داشت: داور بازی یک مقدار کم تجربه عمل کرد. او عصبی نبود، اما تحت تأثیر سر و صداها قرار داشت. اشتباهاتی داشت و به نظرم می‌تواند در آینده داور خوبی شود، اما در این بازی خوب عمل نکرد.

سرمربی تیم فوتبال پیکان همچنین درباره بازی‌های فشرده پیکان با شروع مجدد لیگ، گفت: چاره‌ای نیست و بحث تیم ملی بود. بازی با تیمی داشتیم که بازی عقب افتاده داشت، برنامه برای ما فشرده‌تر شد و در حالی که نساجی 6 روز استراحت دارد، ما با 4 روز استراحت به مصاف آنها می‌رویم و باید زمینی هم برویم. با این حال چاره‌ای نیست و به خاطر تیم ملی این برنامه‌ریزی صورت گرفته که باید تمکین کنیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *