دسته‌ها
Uncategorized

بهمنیار: کسب مدال المپیک مهمترین هدفم است/ دختران کاراته سه سهمیه را می‌گیرند- اخبار رزمی – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


سارا بهمنیار در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90، در خصوص شرایط خود در آستانه مسابقات لیگ جهانی کاراته وان لیسبون اظهار داشت: خدا را شکر شرایط بسیار خوب است. کاراته وان لیسبون آخرین مسابقه برای من است تا جایگاه خود را در رنکینگ حفظ کنم و بتوانم سهمیه المپیک خود را قطعی کنم.

وی در خصوص عملکرد خود در کاراته وان ترکیه عنوان کرد: مسابقات ترکیه خیلی برای من اهمیت داشت و خدا را شکر بعد از مدت‌ها دوری مسابقه بسیار خوبی بود. در ترکیه توانستم روش‌، تاکتیک و آنالیزهای که انجام داده بودیم را پیاده کنم و تجربه خوبی را داشته باشم.

دارنده مدال برنز جهان در پاسخ به این سوال که برای قطعی کردن سهمیه خود در کاراته لیسبون فقط نیاز به کسب امتیاز خواهد داشت یا باید مدال بگیرد، گفت: این مسئله بستگی به عملکرد کاراته‌کای اتریشی، حریف مستقیم من دارد. در حال حاضر با حریف خود 450 امتیاز اختلاف دارم و این رویداد با توجه به اینکه آخرین کاراته وان قبل از مسابقات کسب سهمیه است از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و تمام تلاشم را انجام می‌دهم هدفم حضور روی سکو باشد.

بهمنیار در خصوص تلاش برای شکستن طلسم عدم پیروزی مقابل سراپ اوزچلیک نفر نخست رنکینگ المپیک از ترکیه گفت: به احتمال زیاد و در صورت برتری مقابل رقبا در مرحله نیمه‌نهایی به یکدیگر برخورد خواهیم کرد. امیدوارم با تمریناتی که بعد از مسابقات ترکیه انجام دادم و تغییر تاکتیکی که قرار است مقابل او داشته باشم، این بار روش مبارزه‌ام موفقیت آمیز باشد و  این سد را از مقابل خود بردارم.

وی در خصوص تزریق مرحله نخست واکسن کرونا به ورزشکاران المپیکی گفت: خدا را شکر وزارت بهداشت شرایطی را مهیا کرد تا ورزشکاران المپیکی دوز اول واکسن کرونا را تزریق کنند. به دلیل حضور در مسابقات همیشه نگران درگیری با ویروس و از دست دادن رویدادهای مهم پیش‌رو بودیم و حالا با تزریق دوز نخست واکسن تا حدودی نگرانی ما برطرف شده است و امیدوارم به زودی واکسن در اختیار تمام مردم قرار بگیرد.

ملی‌‌پوش کاراته بانوان ایران در پاسخ به این سوال که چقدر امیدوار است طلسم عدم کسب مدال طلای بانوان در المپیک به دست کاراته‌کای کشورمان شکسته شود، گفت: کاراته ایران یکی از قدرت‌های کاراته جهان است و با توجه به افتخارآفرینی بچه‌ها به این موضوع خوشبین هستم و امیدوارم تمام ورزشکارانمان در این رویداد بزرگ بهترین نتیجه را بگیرند.

بهمنیار در خصوص برگزاری مسابقات قهرمانی آسیا و جهان بعد از المپیک گفت: در حال حاضر فقط به مدال المپیک فکر می‌کنم و این موضوع بزرگترین هدفم است. المپیک توکیو در حال حاضر آخرین حضور کاراته در المپیک است و امیدوارم در مرحله اول نتیجه‌ خوبی در این مسابقات کسب کنم و در ادامه با قدرت در مسابقات آسیایی و جهانی حضور داشته باشم.

وی در خصوص شانس رزیتا علیپور دیگر ملی‌پوش کاراته بانوان برای کسب سهمیه المپیک گفت: قطعاً می‌توانند به این مهم برسد. با خانوم علیپور با هم تمرین می‌کنیم و این استعداد و توانایی در ایشان برای کسب سهمیه المپیک وجود دارد. قطعاً کاراته دختران ایران سه سهمیه را کسب خواهد کرد و با قدرت در المپیک حضور خواهد داشت.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *