دسته‌ها
Uncategorized

بنا: شهید ابراهیم هادی انسانی والا مقام بود/ او در جنگ قهرمان شد- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


به گزارش سایت ورزشی 90، سال گذشته بود که خانه کشتی شماره یک و شماره دو که پیش از این به اسم عبدالله موحد و محمد بنا دو تن از بزرگان تاریخ کشتی ایران نامگذاری شده بود، به خانه کشتی شهید ابراهیم هادی و شهید مصطفی صدرزاده تغییر پیدا کرد.

تغییر نام خانه کشتی محمد بنا، به درخواست خودش به نام شهید صدرزاده اتفاق افتاد و جالب اینجاست که شهید ابراهیم هادی که نامش بر خانه کشتی شماره یک گذاشته شد نیز از دوستان قدیمی سرمربی تیم ملی فرنگی بوده که در کتاب خاطرات این شهید بزرگوار نیز به آن اشاره شده است.

در سالگرد شهادت ابراهیم هادی، سراغ محمد بنا رفتیم. مردی که ابراهیم را خوب می‌شناخت. بنا در مورد شهید ابراهیم هادی به خبرنگار ورزشی اخبار ورشی 90 گفت: همدیگر را می‌شناختیم. در یک باشگاه تمرین می‌کردیم، در باشگاه ابومسلم؛ انتهای خیابان عارف، نزدیک میدان خراسان. خانه‌اش همان جا بود. مدتی کشتی فرنگی را رها کردم به باشگاه ابومسلم آمدم  و کشتی آزاد کار کردم. ابراهیم هم آنجا تمرین می‌کرد، مدتی که در باشگاه ابومسلم کشتی آزاد تمرین کردم، باعث شد ابراهیم را بشناسم. قبل از انقلاب در دوره‌ای با هم رفیق بودیم. او چند ماهی از من بزرگتر بود. بعد از انقلاب هم ما از آن محله رفتیم و از هم جدا شدیم. جنگ شده بود، ابراهیم به جبهه رفت و بعد خبر شهادتش را شنیدم. او انسانی والا مقام بود.

بنا که سال‌ها خارج از ایران به سر می‌برد، با اشاره به این موضوع تاکید کرد: خیلی‌ها اشتباه می‌کنند و می‌گویند زمان جنگ خارج از ایران بودم، اما اینطور نبود. جنگ که تمام شد از ایران رفتم و زمان جنگ کامل در ایران بودم. ابراهیم همان سال‌های ابتدایی جنگ شهید شد. 

محمد بنا , کشتی , شهید ابراهیم هادی ,

بنا عنوان کرد: هادی قبل از جنگ کشتی‌گیر بود اما در جنگ به قهرمانی رسید، در واقع قهرمانی‌ ابراهیم مقابل دشمن اتفاق افتاد. سنی هم نداشت که شهید شد. آن موقع خیلی‌ها در سطح ملی خوب بودند و می‌توانستند مدال بگیرند، اما به جبهه رفتند. اصغر منافی‌زاده هم فرنگی‌کاری بود که شهید شد، او قهرمان تیم ملی بود. رضا حوریا هم والیبالیست خوبی بود، او هم در کردستان شهید شد. خیلی از همدوره‌‌ای‌ها و رفقایم، دوستانی که در دوره کوتاهی که پاسدار بودم و آنها را می‌شناختم، شهید شدند.

بنا اظهار داشت: نمی‌شود بزرگی کار آنها را وصف کرد، دنبال هدف والای‌شان رفتند و به بالاترین درجه رسیدند و خانواده‌های‌ آنها را باید روی سرمان بگذاریم.

جدیدترین خبرها و تحلیل‌های ایران و جهان را در کانال تلگرامی اخبار ورشی 90 بخوانید. (کلیک کنید)

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *