دسته‌ها
Uncategorized

برنده و بازنده معاوضه پیانیچ و آرتور میان بارسلونا و یوونتوس- اخبار ورزشی – اخبار تسنیم


به گزارش خبرگزاری تسنیم و به نقل از مارکا، با خودداری فابیو پاراتیچی مدیر اجرایی باشگاه یوونتوس از رد تلاش بانوی پیر برای معاوضه میرالم پیانیچ با آرتور ملو، به نظر می‌رسد که بحث جابجایی این دو بازیکن میان سواحل دریای مدیترانه و دامنه‌ کوه‌های آلپ جدی‌تر از چیزی است که در ابتدا تصور می‌شد.

با وجود مخالفت ابتدایی هافبک برزیلی بارسلونا برای ترک این تیم، اکنون به نظر می‌رسد که یوونتوس توانسته نظر او را جلب کند و هافبک بوسنیایی بانوی پیر هم که نه تنها مشکلی با رفتن به نوکمپ ندارد، بلکه از آن استقبال هم می‌کند. در این میان اما برخی از طرفداران هر یک از دو تیم با این معامله موافق و برخی دیگر مخالف هستند. بارسلونا برای داشتن یک هافبک با تجربه برای فرماندهی خط میانی‌اش قصد دارد هافبک جوان‌تر و البته بااستعدادش را به یوونتوس بدهد. اما این تنها یک بعد قضیه است و با در نظر گرفتن تمامی ابعاد شاید بهتر مشخص شود که کدام تیم از این داد و ستد بیشتر از دیگری سود می‌برد.

مسئله اقتصادی

بر کسی پوشیده نیست که بارسلونا برای مدتی باید دخل و خرجش را تراز کند. از این رو معاوضه آرتور ملو با پیانیچ که علاوه بر آن مبلغی (گفته می‌شود 10 میلیون یورو) هم از سوی بانوی پیر پرداخت خواهد شد، به مقدار قابل توجهی از نظر مالی به باشگاه کاتالان کمک می‌کند، اگرچه بارسلونا باید بخشی از آن مبلغ را صرف پرداخت حقوق خود پیانیچ کند. از آن مهمتر اینکه این معاوضه یک قرارداد مالی خلاقانه است که مدیران بارسلونا در سال‌های گذشته می‌بایست با آن آشنا می‌‌شدند و نظیر آن را بیشتر انجام می‌دادند. پس از نظر اقتصادی و مدیریت مالی می‌توان این معامله را یک نکته مثبت به سود بارسایی‌ها دانست.

سن

در این بخش بارسلونا بدون شک بازنده است. این باشگاه دارد بازیکنی جوان و 23 ساله را با بازیکنی 30 ساله معاوضه می‌کند. روزهای خوب و اوج آرتور هنوز در پیش است در حالی که در مورد پیانیچ می‌توان گفت که او روزهای اوجش را پشت سر گذاشته یا در خوشبینانه‌ترین حالت یکی دو سال دیگر در اوج خواهد بود.

دورنما

این بخش هم تا حد زیادی وابسته به سن و سال دو بازیکن است. آرتور با توجه به سنی که دارد هنوز پتانسیل اوج‌گیری دارد اگرچه او هنوز باید در شیوه مراقبت کردن از خودش و فاصله گرفتن از حواشی پیشرفت کند. در مورد هافبک بوسنیایی یوونتوس اما سبک زندگی آرام و بدون حاشیه‌اش به او اجازه می‌دهد که چند سال دیگر بدون دردسر به دوران بازیگری‌اش ادامه دهد.

سابقه مصدومیت

آرتور در دو فصل دوران حضورش در بارسلونا 9 بار مصدوم شده و به همین دلیل 22 بازی را از دست داده است. در مدت مشابه، یوونتوس تنها در 3 بازی پیانیچ را به دلیل مصدومیت در اختیار نداشته است.

کارایی

پیانیچ با اینکه کارش را به عنوان یک بازیساز آغاز کرد، اکنون چند سال است که به اقتضای شرایط تیم و نیاز مربیانش در یوونتوس به بازی در پستی جدید و تدافعی‌تر عادت کرده و در آن هم خوش درخشیده است. در مورد آرتور اما بازی کردن او در پستی غیرتخصصی و ارجحش برایش گران تمام شده است.

کارهای تدافعی

پیانیچ در قیاس با آرتور ملو بازیکنی است که ثابت شده بیشتر آماده فداکاری برای تیم و شرکت در کارهای تدافعی است.

سبک بارسلونا

تطبیق پیدا کردن یک بازیکن جدید با سبک بازی کاتالان‌ها چیزی نیست که اغلب اوقات رخ دهد اما رزومه کاری پیانیچ به طوری است که به شما اجازه می‌دهد پیش‌بینی کنید او به خوبی می‌تواند خودش را با سبک بازی بارسلونا وفق دهد.

گل

آمار گلزنی دو بازیکن در این فصل تقریباً مشابه است اما توانایی پیانیچ در شلیک از راه دور به او در قیاس با آرتور یک امتیاز بیشتر می‌دهد. البته این تفاوت هم می‌تواند نشأت گرفته از محدود بودن دامنه حرکت آرتور در نوکمپ باشد.

توپ‌های مرده

تا زمانی که لیونل مسی در نوکمپ هست، احتمالاً پیانیچ فرصت‌های زیادی برای ایستادن پشت ضربات ایستگاهی نخواهد داشت اما در قیاس با آرتور ملو او قطعاً در زمینه استفاده از این ضربات ماهرتر است و یکی از بهترین‌های اروپا شناخته می‌شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *