دسته‌ها
Uncategorized

با مربی سازنده میرزازاده از گُتوند تا توکیو: امین بارباط پاره قهرمان جوانان جهان شد/ برنامه‌اش را روی کایالپ اجرا می‌کرد، به مدال می‌رسید- اخبار کشتی و وزنه برداری – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


سینا طالبوند در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90 درباره عملکرد شاگردش امین میرزازاده در بازی‌های المپیک اظهار داشت: کارش خیلی سخت بود، اما خدا را شکر کشتی‌های بدی نگرفت. به نظر من می‌توانست بهتر هم نتیجه بگیرد، اگر برنامه‌ای را که برای مبارزه با رضا کایالپ ترک چیده بودیم، روی تشک اجرا می‌کرد.

وی ادامه داد: ما اینطور کار کرده بودیم که تایم اول را امین از کایالپ اخطار کم‌کاری بگیرد و تایم دوم هم کایالپ، اگر مبارزه اینطور پیش می‌رفت با توجه به سن و سال رضا کایالپ، او در وقت دوم خسته شده و نمی‌توانست در خاک بارانداز بزند، اما این کار برعکس شد و اخطار کم‌کاری را تایم اول به امین دادند و بارانداز خورد. همین کارش را خیلی سخت کرد. امین در المپیک ارتش‌ها با رضا کایالپ کشتی بهتری گرفته بود و 5 بر 3 مغلوبش شد.

این مربی سازنده استان خوزستان که شاگردش از گتوند به المپیک رسیده است، در این مورد گفت: ما از انتهای سال 92 کارمان را با هم شروع کردیم. در کنار ما یوسف محمدی که مربی نونهالان بود، رئیسی و حجت بهرام‌زاده هم برای او زحمت کشیده بودند. از همان نوجوانان سعی کردم رؤیای المپیک را در سر شاگردانم ایجاد کنم. همان وقت علاوه بر امین، ابوذر رئیسی را هم در تیم ملی نوجوانان داشتیم. حالا در این میان، امین خیلی تلاش کرد، خسته نشد، کارش تداوم داشت و با هر سختی که شده در این مسیر ماند و متفاوت از بقیه کار کرد تا در نهایت از گتوند به المپیک رسید. او کشتی‌گیر حرف گوش کنی بود. گفتم زود بخواب، این کار را انجام داد. خیلی خوب تمرین می‌کرد. از اول آمده بود که قهرمان شود و این تفاوت در عملکردش کاملاً مشخص بود.

 

طالبوند در مورد اینکه تا پیش از تورنمنت لهستان همه شانس امیر قاسمی منجزی و علی‌اکبر یوسفی را برای حضور در المپیک بیشتر از میرزازاده می‌دانستند، گفت: باور من این نبود. روی آن دو کشتی‌گیر مانور رسانه‌ای وجود داشت، اما ما چراغ خاموش پیش می‌رفتیم و می‌دانستم امین به المپیک می‌رود. این را بارها و بارها تکرار کردیم که حق امین المپیک است. او اولین مدال تاریخ سنگین وزن فرنگی ایران را در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان جهان گرفته است. وقتی در مسابقات جهانی جوانان به این مهم رسید، من هم کنار حمید باوفا در کادر فنی بودم. امین در فینال آسیایی جوانان رباط پاره کرد و دو ماه زمان داشتیم که او را به جهانی برسانیم.

وی افزود: با طی پروسه سخت روانی و بدنی روزی شش ساعت تمرین فیزیوتراپی و توانبخشی را پشت سر گذاشتیم. من با او نشسته کشتی می‌گرفتم. او با رباط پاره طلای جوانان جهان را گرفت. ایمان داشتم که روی سکوی جهانی بزرگسالان هم می‌رود و اکنون هم بر همین باور هستم. البته اگر به خدا امید ایرادهای کار او در اردوی تیم ملی برطرف شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *