دسته‌ها
Uncategorized

اول جام می‌گیرند بعد کری می‌خوانند!


خبرورزشی/ مهدی یکتا؛ لابد می‌دانید وریا غفوری بعد از پیروزی استقلال در دربی با اشاره به پیروزی تیمش کنایه عجیبی متوجه پرسپولیس کرده بود که اکنون شجاع خلیل زاده با شکست آبی‌ها در فینال پاسخ آن را داده است. غفوری در صفحه توئیتر خود بعد از پیروزی در دربی با کنایه نوشته بود؛ «ما یک تیم را نبردیم، یک قدرت را بردیم!» شجاع خلیل زاده هم بعد از فینال جام حذفی که با برد تراکتور و شکست استقلال همراه بود با انتشار تصویری از خود در سکوی قهرمانی با جام قهرمانی لیگ نوزدهم پاسخ ادعای کاپیتان استقلال را داد. همین اتفاق سوژه‌ای شد که یک روز پس از فینال جام حذفی با شجاع خلیل زاده هم‌کلام شویم.

مثل اینکه از نتیجه فینال جام حذفی حسابی خوشحال شدید؟
طبیعی است این نتیجه همه پرسپولیسی‌ها را خوشحال کرده باشد. همان‌طور که استقلالی‌ها هم از باخت ما خوشحال می‌شوند و در دنیای فوتبال هم این رسم معمولی است. همه رئالی‌ها از باخت بارسا خوشحال می‌شوند و عکس این داستان هم صدق می‌کند. هواداران بارسا دوست دارند رقیب آن‌ها همیشه شکست بخورد. مگر غیر از این است؟!

دو تیم بارسا و رئال بازیکنانی مثل سرخیو راموس و پیکه دارند که در صفحه شخصی خود برای رقیب کری می‌خوانند.
کری خواندن ایرادی ندارد به شرط آنکه آداب آن رعایت شود. من خودم واقعاً سرخیو راموس را دوست دارم چه به لحاظ فنی و چه کار‌هایی که انجام می‌دهد.

فکر می‌کنم متوجه منظورمان شدی. تو بعد از شکست استقلال مقابل تراکتور در فینال جام حذفی پُستی گذاشتی که به نظر می‌رسید جواب نوشته وریا غفوری پس از دربی حذفی بوده باشد. این‌طور نیست؟
پُست گذاشتم! کار بدی کردم؟!

نه، می‌گوییم یک‌جوری جواب وریا غفوری را دادی. این‌طور نیست؟
منظور خاصی نداشتم و نیازی هم به توضیح نیست، اما گفتم که کری خواندن آدابی دارد.

مثلاً چه آدابی؟!
اینکه اول شما باید جام بگیرید و بعد کری بخوانید. بازی ما با استقلال در حالی به ضربات پنالتی کشیده شد که تا دقیقه ۲+۹۰ با نتیجه ۲-یک جلو بودیم. اگر آن گل را روی یک لحظه غفلت دسته‌جمعی نمی‌خوردیم به فینال حذفی می‌رسیدیم، اما به هر شکل سرنوشت بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. من بعد از بازی هم گفتم مبارک استقلالی‌ها باشد و نوش جان‌شان اما…

اما چه؟!
بگذریم! شما دیدید چگونه از یک برد در ضربات پنالتی حماسه ساختند و جوری وانمود کردند که انگار عربستان سعودی را در تهران و استادیوم آزادی برده‌اند. چیز‌هایی نوشتند و پُست‌هایی گذاشتند که جالب نبود.

تو، محمدحسین کنعانی‌زادگان، مهدی شیری و چند پرسپولیسی هم پس از شکست استقلال در فینال حذفی عکس‌هایی با جام منتشر کردید.
به هرحال هر کسی یک‌جوری به اتفاقات روز واکنش نشان می‌دهد. ما با جام‌های خودمان عکس و پُست گذاشتیم درحالی که بعضی‌ها پنالتی‌ها را شمرده و جزو گل زده بازی حساب کردند یا با نوشته‌های خود خواستند قهرمانی مقتدرانه پرسپولیس در لیگ برتر را زیر سؤال ببرند. ببینید کی گفتم یادتان باشد که دیگر در فوتبال ایران هیچ تیمی قادر نخواهد بود در قهرمانی لیگ برتر پوکر کند. این اتفاق خیلی نادر و غیرممکن است که تیم قدرتمند (دوباره تکرار و تأکید می‌کند) تیم قدرتمند پرسپولیس ممکن کرد.

بگذریم! تو هم یکی از بازیکنانی بودی که در خبر‌ها آمده بود برای دریافت رضایتنامه به دفتر باشگاه رفته است، چون از قطر پیشنهاد داری. این خبر را تأیید می‌کنی؟
لطفاً یک مقدار صبر کنید همه چیز مشخص می‌شود. من در حال مذاکره با باشگاه هستم!

جدایی مهدی ترابی از پرسپولیس با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد. نظر شجاع خلیل زاده در خصوص این جدایی چیست؟
باید به مهدی ترابی حق داد. من نمی‌خواستم این مثال را بزنم، اما چون آقا مجتبی محرمی را دوست دارم این حرف را می‌زنم. شما بگویید الان مجتبی محرمی که یک تریلی ۱۸ چرخ اسمش را نمی‌کشید و ۱۰۰ هزار نفر در استادیوم آزادی هر هفته بیشتر از همه تشویقش می‌کردند، الان کجاست؟ کسی سراغ اسطوره پرسپولیس را می‌گیرد؟ شما بهتر از من می‌دانید زمانی قید پول ۶ آپارتمان در شمال شهر تهران را زد و به خاطر تعصب به پرسپولیس در این تیم ماند. حالا یک تماس تلفنی با این بازیکن بزرگ می‌گیرند؟ بهتر است واقع‌بین باشیم. مهدی ترابی خیلی برای قهرمانی پرسپولیس زحمت کشید و با این اوضاع اقتصادی به این بازیکن متأهل حق می‌دهم فکر خانواده اش باشد. الان دلار چند شده است؟

در بازار قیمت‌های مختلفی دارد و حدود ۲۵ هزارتومان!
خُب وقتی بازیکنی در ایران حقش را نمی‌تواند بگیرد، اما پیشنهادی دلاری دارد که آینده اش تأمین می‌شود چه‌کار باید کند؟ شاید این موقعیت دیگر برای ترابی یا هر بازیکن دیگری پیش نیاید. فردا روز که مهدی ترابی بازنشسته شود هیچ کسی سراغی از او نمی‌گیرد و این واقعیت تلخ فوتبال است. اصلاً ممکن است یک بازیکن با یک مصدومیت فوتبالش تمام شود. خیلی مسائل وجود دارد که نباید با آن احساسی برخورد کرد.

خودت هم در مصاحبه‌ای به خود من گفته بودی از ۱۰ بازیکن پرسپولیس کمتر پول گرفتی و به تازگی هم رقم آن را ۸۰ هزار دلار عنوان کردی؟
بله، دروغ هم نگفتم. پرسپولیسی هستم و پرسپولیس را دوست دارم. شعار هم ندادم و بعد از اتمام فصل گذشته بلافاصله اولین نفر برای تمدید رفتم و هیچ شرطی هم نگذاشتم.

با رقمی زیر ۲ میلیارد تومان تمدید کردی و بعداً فهمیدی بازیکن ذخیره تیم ۳ میلیارد و ۵۰۰ میلیون بسته است؟
من نه تأیید می‌کنم و نه تکذیب، اما هرکسی هرقدر پول می‌گیرد حقش است و نوش جانش!

حالا فصل بعد در پرسپولیس می‌مانی یا اینکه به قطر می‌روی؟
لطفاً کمی صبر کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *