دسته‌ها
Uncategorized

امیری: علاوه بر پارالمپیک نیم‌نگاهی هم به تیم اعزامی به پاراآسیایی داریم- اخبار رشته های ورزشی – اخبار ورزشی اخبار ورشی 90


حسین امیری  سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی سایت ورزشی 90، درباره آخرین شرایط اردوی تیم ملی اظهار داشت: سومین اردوی خود در سال جاری را پشت سر گذاشته‌ایم و 5 ملی‌پوش پارالمپیکی شامل 3 زن به نام‌های ساره جوانمردی، سمیرا ارم و رقیه شجاعی به همراه 2 آقا به نام‌های زمانی و میرشفیعی حضور دارند. دو ملی‌پوش مرد موفق به کسب سهمیه پارالمپیک شده‌اند، اما به رکورد مدنظر مسئولان کمیته پارالمپیک نرسیده‌اند و باید برای کسب مجوز اعزام به این مهم دست پیدا کنند.

وی افزود: خوشبختانه هم زمانی و هم میرشفیعی شرایط بسیار خوبی دارند. آنها در یک سال گذشته پیشرفت بسیار زیادی داشته‌اند  و با انجام تمرینات و البته تلاش فراوان، توانسته‌اند ایرادات خود را رفع کنند. معتقدم آنها شرایط رسیدن به گروه مورد نظر کمیته پارالمپیک برای قرار گرفتن در لیست اعزام به پارالمپیک را دارند.

 سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی با بیان اینکه برای موفقیت در تیراندازی باید به سه پارامتر روانی، جسمانی و تاکنیکی و تکنیکی توجه زیادی کرد، گفت: ملی‌پوشان ایران مشکلی به لحاظ جسمانی و همچنین تاکتیکی و تکنیکی ندارند.  به لحاظ روانی هم سعی می‌کنیم هوشمندانه عمل کنیم تا وقتی که وارد مسابقه می‌شوند، بتوانند بهترین شرایط را داشته باشند و در نهایت روی سکو بروند. اگر در یکی از این سه پارامتر مشکل باشد، روی دو موضوع دیگر تاثیر می‌گذارد، پس باید تلاش کنیم که هر سه مورد را خوب و صحیح بالا ببریم.

امیری عنوان کرد: رقابت داغی هم در تمرینات وجود دارد و خوشبختانه همه ملی‌پوشان از این فضای رقابتی که البته دوستانه است، استقبال می‌کنند. ما تلاش کرده‌ایم با ایجاد این فضای رقابتی، به نوعی مسابقات اصلی را برایشان شبیه‌سازی کنیم تا با توجه به اینکه رکوردهایشان نزدیک به هم و بالا است، بتوانند در فضای مسابقه قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: ما باید در کنار توجه به پارالمپیک و تمرکز بر روی این مسابقات، نیم‌نگاهی هم به بازی‌های پاراآسیایی 2022 چین داشته باشیم و بر همین اساس باید از حالا پایه‌های تیم اعزامی به آن رویداد نیز ساخته شود. به همین دلیل اردوهای 4 روزه‌ای را برنامه‌ریزی کرده‌ایم تا بتوانیم شرایط خوبی را به وجود بیاوریم. به هر حال آن رویداد نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و باید در چین هم نتایج خوبی کسب کنیم.

 سرمربی تیم ملی پاراتیراندازی درخصوص اعزام ملی‌پوشان به جام جهانی در امارات گفت: این مسابقات اواخر اسفند ماه برگزار می‌شود و در نظر داریم 5 ملی‌پوش فعلی به همراه خدیجه رستمی و محمود طاهرنژاد را اعزام کنیم. رستمی هم اکنون رنکینگ 14 را در اختیار دارد و اگر بتواند به فینال صعود کند، تا حد بسیار زیادی موفق به کسب سهمیه می‌شود. البته ملی‌پوشان مدت‌هاست که در یک مسابقه بین‌المللی رسمی شرکت نکرده‌اند، با این وجود امیدوارم که در امارات نتایج خوبی بگیرند.

 

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *