۷۰۰ پروژه ورزشی نیمه تمام در کشور تا پایان سال جاری تکمیل می شود – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، جمشید تقی زاده ظهر چهارشنبه در جریان سفر یک روزه خود به استان مرکزی در نشست با هیات های ورزشی شهرستان های تفرش، آشتیان و فراهان در فراهان، اظهار داشت: توسعه ورزش بخش مهم از برنامه های سیاسی و اجتماعی کشور محسوب می شود که خروجی آن شور و نشاط اجتماعی و بهره وری ملی که از رویکرد های توسعه ورزش است می باشد.

وی ادامه داد: هم در بخش ورزش همگانی و حرفه ای موفقیت هایی کسب شده است و هدف دولت انسجام و کسب سکوهای آسیایی، جهانی و المپیکی توسط هیات های ورزشی قوی تر محکم تر و کاردان است.

معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت ورزش و جوانان گفت: امروز ورزش در عرصه های مختلف از جایگاه خوبی در کشور برخوردار است.

تقی زاده اظهار کرد: در هفته تربیت بدنی ۲۳۰ پروژه ورزشی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان در سطح کشور به بهره برداری رسید و مقرر شده است که ۵۷۶ هزار متر مربع به فضای ورزشی کشور اضافه شود.

معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: تا پایان امسال ۷۰۰ مورد از پروژه های نیمه تمام ورزشی به بهره برداری می رسد.

تقی زاده گفت: زمانی ۴ هزار پروژه ورزشی ناتمام به ما تحویل شد که یک هزار مورد آن تکمیل شده و نزدیک به سه هزار پروژه نیمه تمام به اعتباری بالغ بر ۱۰ الی ۱۵ هزار میلیارد تومان نیازمند است که انتظار داریم نمایندگان مجلس در بوجه سال ۹۹ این اعتبار را لحاظ کنند.

وی گفت: دفاع و پشتیبانی از بخش خصوصی مهم ترین بخش است چرا که نمایندگان در تبصره ۱۹ بودجه سال ۹۷ دست ما را باز گذاشتند، تا بتوانیم پروژه های ورزشی جدیدی تعریف کنیم.

معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با اشاره به ماده ۸۸ در ارتباط با واگذاری اماکن ورزشی به هیات های ورزشی گفت: علی رغم خوب بودن آن تا اصلاح این قانون به آنچه که در گذشته در قانون آمده عمل می کنیم اما باید نسبت به این قانون تجدید نظر صورت پذیرد.

تقی زاده گفت: هیات های ورزشی استان مرکزی به ویژه در این سه شهرستان برای توانمند شدن به امکانات و زیرساخت هایی نیاز دارند که باید آن را فراهم کنیم و با مشورت با وزیر جوانان اعتباری را برای توسعه ورزش در این سه شهرستان اختصاص می دهیم.

وی عنوان کرد: مستند سازی اماکن ورزشی باید با مالکیت وزارت ورزش و جوانان باشد.

معاون امور مجلس، حقوقی و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان افزود: تکمیل پروژه ورزشی دستجان تا دهه فجر، پیگیری مساله زمین چمن مصنوعی تفرش از شرکت توسعه و مسایل و مشکلات مربوط به هیات های ورزشی این سه شهرستان نیز پیگیری می شود.

تقی زاده گفت: علی رغم تحریم های ناجوانمردانه استکبار جهانی بر علیه کشور امروز با مصوبات خوب مجلس شاهد افتتاح پروژه های ورزشی در سطح کشور هستیم و این نشات گرفته از مدیریت جهادی مردم و مسئولین است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close