مقایسه جنجالی ژاوی بین قطر و اسپانیا :: ورزش سه


به گزارش “ورزش سه”، ژاوی امسال در 39 سالگی به دوران حرفه ای پرافتخارش پایان داد و در حال حاضر به عنوان سرمربی باشگاه قطری السد فعالیت می کند.

ژاوی که با تیم ملی اسپانیا در سه تورنمنت پیاپی، یورو 2008 و 2012 و جام جهانی 2010، به قهرمانی رسید، 12 بار نیز پیراهن تیم ملی کاتالونیا را به تن کرد و یکی از موافقان جدایی این ایالت از اسپانیاست و با مقایسه سیستم سیاسی این کشور با قطر، بار دیگر جنجال ساز شد.

او به خبرنگاران گفت:” من در یک دموکراتیک زندگی نمی کنم اما معتقدم که سیستم اینجا بهتر از اسپانیا کار می کند. البته من باید در ماه نووامبر در انتخابات سراسری اسپانیا شرکت کنم. من بهترین ها را برای آینده خودم و فرزندانم می خواهم و متاسفانه، می بینم که اسپانیا به بهترین شکل کار نمی کند.

 

 

ما اینجا آرامش خاطر و امنیت داریم. خانه ما کلید ندارد. می توانید اتومبیل تان را روشن بگذارید و دنبال کارتان بروید. نوریا [همسر ژاوی] به من گفت که اگر بتوانیم اینجا بمانیم، برای فرزندان مان بهتر خواهد بود. هر دو فرزندمان اینجا به دنیا آمدند. در قطر مردم خوشحال هستند.

درست است که رژیم دموکراتیکی اینجا حاکم نیست اما مردم خوشحال هستند. آنها از خانواده سلطنتی راضی هستند؛ آنها عکس خانواده سلطنتی را در ماشین شان دارند. پادشاه به شهروندان اتومبیل می دهد.”

ژاوی بین سال های 1998 تا 2015، 767 بازی برای بارسا انجام داد و 133 بازی ملی در کارنامه دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close