صدور مجوز جام تختی با نظر محمد بنا/ سهمیه فرنگی‌کاران محدود است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی فرنگی انتخابی جام تختی طی روزهای ۲۱ و ۲۲ آذرماه در سالن شهدای هفتم تیر تهران برگزار شد که طی آن مدعیانی از سراسر کشور برای کسب مجوز جام تختی به مصاف هم رفتند.

محمد بنا و اعضای کادر فنی تیم ملی کشتی فرنگی نیز طی این دو روز از نزدیک شاهد جدال مدعیان بودند تا جوانان آینده‌دار و مستعد نیز برای عرض اندام و اثبات شایستگی به سرمربی تیم ملی از هیچ تلاشی دریغ نکنند.

در همین راستا حسام الدین جعفری سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی که به عنوان یکی از اعضای کمیته فنی در مسابقات انتخابی جام تختی حضور داشت به خبرنگار مهر گفت: در مجموع می توان سطح مسابقات را با توجه به نفرات شرکت کننده مطلوب ارزیابی کرد، چرا که جوانان مدعی فرصت عرض اندام پیدا کردند تا به کادر فنی خودی نشان دهند.

وی تصریح کرد: در طول برگزاری این رقابتها جوانان آینده‌دار و مستعدی هم حضور داشتند که توسط محمد بنا با دقت زیر نظر بودند که مطمئنا می توان روی این جوانان برای آینده سرمایه گذاری کرد. ضمن اینکه داشته های کشتی فرنگی ما همین نفرات هستند که باید به خوبی شناسایی و هدایت شوند.

جعفری در پاسخ به این سوال که آیا تمامی نفرات برتر این رقابتها مجوز حضور در جام تختی را کسب کرده اند، گفت: به طور کلی تمامی نفرات برتر و مستعد توسط کمیته فنی شناسایی شدند، اما نظر نهایی و قطعی را محمد بنا به عنوان سرمربی تیم ملی خواهد داد و مجوز جام تختی با نظر او به کشتی گیران برتر داده خواهد شد.

سرپرست تیم ملی کشتی فرنگی در پایان گفت: البته با توجه به قوانین اتحادیه جهانی کشتی، کشور میزبان سهمیه مشخص و محدودی برای حضور کشتی گیران خود در تورنمنت هایی مثل جام تختی دارد. به همین دلیل ظرفیت ما محدود است و بزودی کادر فنی تصمیم خواهد گرفت که چه تعداد از کشتی گیران در جام تختی حضور خواهند یافت.

به گزارش خبرنگار مهر، رقابت های بین المللی کشتی آزاد جام تختی روزهای ۱۸ تا ۲۰ دی ماه در شهر کرمانشاه برگزار می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close