سهرابیان با روسای آسیایی و جهانی روئینگ دیدار کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، اجلاس انتخاباتی فدراسیون جهانی روئینگ در شهر لینز اتریش در حال برگزاری است و علیرضا سهرابیان رئیس فدراسیون قایقرانی و محسن شیخلووند مدیر امور بین الملل فدراسیون در این اجلاس با رئیس فدراسیون جهانی و کنفدراسیون روئینگ آسیای این رشته دیدار و گفت و گو داشتند.

در حاشیه این مجمع که با حضور مسئولان فدراسیون جهانی و فدراسیون‌های ملی برگزار می‌شود، سهرابیان با «خوان کریستف رولاند» رئیس فدراسیون جهانی روئینگ دیدار و گفت و گو داشت. در این دیدار رئیس فدراسیون قایقرانی، درباره برنامه‌های فدراسیون در مسیر توسعه روئینگ توضیحاتی به وی ارائه داد. رئیس فدراسیون جهانی روئینگ که یکبار به ایران سفر کرده و با قایقرانی کشورمان آشنا است.

در همین راستا علیرضا سهرابیان طرح همکاری‌های فنی بین فدراسیون ایران و فدراسیون جهانی و تبدیل آکادمی ملی قایقرانی ایران به مرکز علمی – پژوهشی روئینگ زیر نظر فدراسیون جهانی را به وی ارائه داد.

رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در این دیدار گزارش فعالیت‌های فدراسیون برای توسعه هرچه بیشتر روئینگ به «رولاند» ارائه داد و درباره پتانسیل بالای ورزشکاران ایران در این رشته صحبت کرد.

همین طور «چاینارنگ چارونروک» رئیس تایلندی کنفدراسیون روئینگ آسیا است با رئیس فدراسیون قایقرانی کشورمان در حاشیه این اجلاس صحبت کرد. سهرابیان موضوع پایه ریزی مرکز تحقیقاتی روئینگ در ایران زیر نظر فدراسیون جهانی و کنفدراسیون آسیا را با وی مطرح کرد.

دیدار بعدی رئیس فدراسیون قایقرانی ایران با پروفسور «جورگن استیناکر»، رئیس کمیسیون پزشکی و مبارزه با دوپینگ فدراسیون روئینگ بود. در این جلسه رئیس این کمیسیون قول همکاری برای تحقق اهداف پژوهش محور فدراسیون قایقرانی ایران را به سهرابیان داد.

طرح دیگر رئیس فدراسیون قایقرانی ایران توسعه روئینگ ایران زیر نظر فدارسیون جهانی بود که برای این موضوع علیرضا سهرابیان با «شیلا استفنسن» مدیر توسعه فدراسیون جهانی روئینگ دیدار و گفت و گو داشت.

رئیس فدراسیون قایقرانی ایران همچنین طرحی برای گسترش و توسعه روئینگ در آسیا را نیز مد نظر داشت و در جلسه‌ای با «کریس پری» نماینده رسمی فدراسیون جهانی برای توسعه روئینگ در قاره این موضوع را مطرح کرد. طی تفاهم دو طرف قرار شد تا همکاری‌های فنی برای توسعه و ارتقای سطح روئینگ در ایران عملیاتی شود.

علیرضا سهرابیان که برای حضور در اجلاس انتخاباتی فدراسیون جهانی روئینگ در اتریش حضور دارد در انتخابات کمیته‌های مختلف و میزبانی رقابت‌های بین المللی نیز شرکت کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close