زمان بزرگترین امتحان ما فرا رسید/ استقلال و اینتر خیلی فرق دارند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، آندره استراماچونی سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی با سپاهان پاسخگوی سئوالات اصحاب رسانه شد و در خصوص شرایط تیم خودش و این بازی نکاتی را بیان داشت.

استراماچونی گفت: این بازی یک امتحان خیلی مهم است چون فکر می کنم در این ۵ ماه ما خیلی پیشرفت کردیم و باید مقابل سپاهان یک امتحان سخت و مهم داشته باشیم که واقعیت پیشرفت تیم را ببینیم و متوجه شویم چقدر پیشرفت کرده ایم. امروز مقابل تیمی قرار می گیریم که در این هفته ها در مسیر خوبی قرار داشته است.

سرمربی استقلال در مقایسه با شرایطش در استقلال و اینتر میلان گفت: صادقانه بگویم شرایط در اینتر با شرایط استقلال خیلی متفاوت بود. اگر به آمار نگاه کنید شرایط یکی بود ولی در اینتر زمانی مشکل ایجاد شد که در سال جدید تیم با بازیهای اروپایی سه بازی در یک هفته انجام می داد و ما آن زمان خیلی مصدوم داشتیم و بازیکنان مهم ما مصدوم شدند. ولی شرایط اینجا فرق می کند چون انرژی تیم بالاست.

استراماچونی گفت: من از پیشرفت تیم رضایت دارم به خصوص برای این که بازیکنان دارند با سیستم جدید بازی می کنند که باگذشته متفاوت است. می‌دانم مسیر طولانی و سخت است و نتایج نمی‌تواند همیشه اینطور مثبت باشد و منتظرم ببینم بازیکنانم در شرایط سخت چطور عکس العمل نشان می دهند.

وی بیان داشت: از روزی که شروع به کار کردم سعی کردم ذهنیت تیم و بازیکنان را تغییر بدهم و فوتبال هجومی را به نمایش بگذاریم و بعد از شروع سختی که داشتیم تیم به مرحله‌ای رسیده که عملکرد مد نظر را انجام می‌دهد. ولی این به این معنا نیست که ما می‌توانیم همه بازیها را ببریم. ولی چیزی که از بازیکنانم خواستم همان درخواستی بود که قبل از بازی با تراکتور خواستم. گفتم نمی‌توانیم به طرفداران قول پیروزی بدیم اما این قول را می‌دهیم که در زمین آن استقلال تهاجمی را که می‌خواهند به نمایش بگذاریم و برای همه توپها بجنگیم.

سرمربی آبی پوشان در خصوص مقابله تفکراتش با قلعه نویی گفت: فردا در مقابل بهترین مربی ایران بازی می کنیم و فکر می کنم قلعه نویی یک نمونه هست برای همه مربیان جوان و برای این بازی به بهترین نحو آماده است. برای همین احترام می گذاریم به تیمی که در ده بازی فقط یک گل دریافت کرده و وقتی فکر می کنیم آن یک گل را هم از روی پنالتی خورده می بینم کارمان چقدر سخت است. آنها تنها تیمی هستند در لیگ های معتبر دنیا که در جریان بازی گلی دریافت نکردند. نیازمند گلر خیلی خوبی است اما باید ممنون باشد از مربی خیلی خوب و تیم خیلی خوبی که دارند و ما سعی می کنیم این رکورد را بشکنیم.

استراماچونی خاطرنشان ساخت: قبلا گفم و تکرار می کنم شرایط سخت برای ما تازه داره شروع شده دو بازی خیلی مهم پشت سر هم داریم. فردا بهترین تیم هجومی و بهترین تیم دفاعی لیگ را خواهید دید و امیدوارم از این بازی خوب فوتبال دوستان لذت ببرند. ما خیلی جا برای پیشرفت داریم. به عنوان مثال از نیمه اول عملکردمان در نساجی رضایت نداشتم اما در نیمه دوم خوب شدیم و باید به همان عملکرد خوبی که داشتیم ادامه دهیم. خیلی

وی افزود: دوست ندارم عملکرد مان بالا پایین باشد. ما فردا مقابل سخت ترین حریف مان قرار می گیریم چون تیم بسته ای هستند و سخت می توان به آنها حمله کرد. اگر بخواهیم فوتبال خودمان را بازی کنیم آنها دو سه سال از نظر سنی از ما بالتر هستند برای این به این نکته اشاره می کنم چون بازیکنان حرفه‌ای و باتجربه‌ای دارند و در شرایط سخت بهتر کار را هماهنگ می کنند.

سرمربی استقلال بیان داشت: من در مورد تیم خودم صحبت می کنم. نکات کلیدی بازی تمرکز مدافعان میانی ما باشد. چون سپاهان بازیکنان با کیفیتی دارد که در محوطه جریمه در فضاهای خیلی کم می توانند گل بزنند. و چیزی که متفاوت است نسبت به تیم من این است که سپاهان هم فوتبال کوتاه بازی می‌کند هم فوتبال بلند. چون ما دوست داریم پرس کنیم و سلاح خارج شدن از پرس توپهای بلند است و نقطه کلیدی دیگر در مورد تیم من هوشمندی هافبکها خواهد بود. که باید بازی را خوب بخوانند. من با این اطلاعاتی که دادم عملا به قلعه نویی هم کمک کردم!

استراماچونی در خصوص آخرین وضعیت برخی از بازیکنانش گفت: چشمی و اسماعیلی صد در صد آماده نیستند و ممکن است در ترکیب باشند. اما اگر در ترکیب نباشند حتما روی نیمکت می نشینند. دانشگر هم به دلیل مسائل انضباطی نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close