رئیس جمهوری قهرمانی والیبال جوانان ایرانی را در جهان تبریک گفت – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر، رئیس جمهوری در این توییت نوشت: قهرمانی مقتدرانه جوانان ایرانی در مسابقات جهانی والیبال نوید بخش آینده‌ای درخشان برای والیبال ایران عزیز ماست. این موفقیت غرورآفرین برملت ایران، بلندقامتان پرتلاش تیم ملی و مدیران و مربیان تیم مبارک باد.

همچنین سخنگوی دولت، سخنگوی وزارت امور خارجه و وزیر ورزش و جوانان با صدور پیام‌های جداگانه قهرمانی جوانان ایرانی در این مسابقات را تبریک گفتند.

علی ربیعی سخنگوی دولت نوشت: قهرمانی جهان بر والببالیست‌های جوان و ملت ایران مبارک‌باد. ‏ دولت و همه مردم از پیروزی شما خوشحال شدند. در دوران تحریم اقتصادی و فشار برای انزوای ایران این ⁧پیروزی‬⁩ بیش از هر زمان دیگری برای مردم شیرین است. ‏موفقیت شما نشان داد با سخت‌کوشی و امید، می‌توانیم در همه عرصه‌ها موفق شویم.

دیدار نهایی مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان شنبه شب در منامه بحرین برگزار شد و تیم ایران با نتیجه سه بر دو ایتالیا را شکست داد تا برگ جدیدی در تاریخ والیبال کشور رقم بخورد.

بیستمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زیر ۲۱ سال جهان، از ۲۷ تیر تا ۵ مرداد به میزبانی منامه بحرین برگزار شد. ایران در ۱۹ دوره گذشته فقط یک بار در سال ۲۰۰۷ به جمع چهار تیم برتر راه یافته بود که در آن مسابقات نیز به مدال برنز رسید.

تیم نوجوانان ایران در سال ۲۰۱۷ قهرمان مسابقات زیر ۱۹ سال جهان شده بود. بیشتر بازیکنان حاضر در تیم کنونی جوانان، همان ترکیب تیم نوجوانان ۲ سال قبل هستند که حالا یک قهرمانی جهان دیگر را به کارنامه خود اضافه کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close