حسینی برابر حریف کره ای شکست خورد/ تلاش برای برنز و سهمیه المپیک – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، این رقابتها صبح امروز با حضور ۱۲۸ تکواندوکار از ۴۲ کشور به میزبانی روسیه در سالن «دینامو» شهر مسکو آغاز شد. آخرین نماینده ایران در این پیکار میرهاشم حسینی بود که در مرحله نیمه نهایی وزن ۶۸- کیلوگرم به مصاف «دای هون لی» نفر یک رنکینگ المپیکی از کره جنوبی رفت. 

میرهاشم که در مسابقات صوفیه به این کره ای باخته بود، در این مبارزه نمایشی کم اشتباه داشت و تا ثانیه های پایانی نمایشی دیدنی برابر حریف داشت اما در چند ثانیه آخر ۲۳ بر ۲۰ از حریف عقب افتاد و از راهیابی به فینال باز ماند و باید برای مدال برنز و کسب سهمیه المپیک مبارزه کند.

وی بعد از برتری ۱۶ بر یک مقابل  «الکتبی» و پیروزی ۱۶ بر۸ در پیکار با «جواد آچاب» هر دو از بلژیک راهی مرحله نیمه نهایی شد. سروش احمدی در همین وزن با شکست برابر  «پائولو پرز» از اسپانیا حذف شده است. 

تیم کشورمان دو نماینده دیگر در این مسابقات داشت. آرمین هادی پور که برای کسب سهمیه در وزن ۵۸- کیلوگرم تقریبا حاشیه امنیت مناسبی داشت، با دو پیروزی برابر «کاما مصطفی» از سنگال و «براگانسا» از پرتغال به نیمه نهایی راه یافت و سهمیه المپیک خود را قطعی کرد. وی در نیمه نهایی به کره جنوبی باخت و فردا برای کسب مدال برنز به مصاف حریفی از کشور میزبان می رود.

همچنین سجاد مردانی در وزن ۸۰+ کیلوگرم بعد از دو پیروزی در مبارزه با کارلوس سانسورس» از مکزیک و «رافائل آلبا» از کوبا، در مرحله نیمه نهایی هم  «رادیک عسی اف» از آذربایجان را شکست داد و به دیدار نهایی رفت.

رقابت های فینال گرندپری صبح امروز با حضور ۱۲۸ تکواندوکار از ۴۲ کشور در سالن «دینامو» شهر مسکو آغاز شده و تا فردا عصر ادامه خواهد داشت. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close