تغییرات مدیر فنی صدای منتقدان را در آورد/ مقصودی به جای یزدانی! – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرنگار مهر، رقابت‌های کشتی آزاد جوانان قهرمانی جهان از امروز در شهر تالین کشور استونی آغاز می شود و تا روز ۲۳ مرداد ماه در جریان است. در همین راستا تیم کشتی آزاد جوانان ایران به تازگی در قالب دو گروه به استونی اعزام شد که مدعیان پنج وزن نخست این رقابتها نیز از ظهر امروز به مصاف رقبای خود می‌روند.

اما نکته عجیب از زمان اعزام این تیم تا مراسم وزن کشی مسابقات، تغییر آزادکار وزن ۶۵ کیلوگرم بود. در حالیکه تا قبل از این مسابقات قرار بود امیر مهدی یزدانی، جوان ۱۸ ساله مازنی که اتفاقا چندی پیش قهرمان رقابتهای انتخابی بزرگسالان شده بود به میدان برود، اما به یکباره با تصمیم مدیر فنی تیم های ملی کشتی آزاد، یزدانی جای خود را به امیر حسین مقصودی می دهد. هر چند هنوز دلایل فنی این جابجایی رسما از سوی کادر فنی اعلام نشده، اما تا همین جای کار هم صدای انتقاد بسیاری از اهالی کشتی و به خصوص مازنی‌های پیگیر این موضوع را در آورده است.

ضمن اینکه ابهام در این تغییر زمانی دوچندان می شود که امیر مهدی یزدانی نیز بلافاصله در صفحه شخصی خود در فضای مجازی به این مساله واکنش نشان داده و صراحتا گفته حقش تضییع شده است. به هر حال تغییرات دقیقه نودی در وزن ۶۵ کیلوگرم تیم جوانان که گفته می شود از سوی محسن کاوه مدیر فنی تیم های ملی صورت گرفته باعث ایجاد انتقادات و ابهامات فراوانی شده و واکنش های زیاد را در برداشته است. امیر مهدی یزدانی یکی از آزادکاران جوان مازنی، مدال نقره رقابتهای نوجوانان جهان، مدال نقره زیر ۲۳ سال آسیا و عنوان سومی جام تختی در رده بزرگسالان را در کارنامه خود دارد. وی چندی پیش عنوان قهرمانی رقابت‌های انتخابی تیم ملی بزرگسالان برای حضور در رقابت‌های جهانی را هم کسب کرد تا ثابت کند یکی از آزادکاران جوان و عنوان‌دار کشتی ایران محسوب می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ترکیب تیم کشتی آزاد جوانان کشورمان برای حضور در مسابقات جهانی ۲۰۱۹ استونی به شرح زیر است:

۵۷ کیلوگرم: امیر پرسته

۶۱ کیلوگرم: مهدی شیرازی

۶۵ کیلوگرم: امیرمحمد یزدانی و امیرحسین مقصودی

۷۰ کیلوگرم: محمدصادق فیروزپور

۷۴ کیلوگرم: محمد نخودی

۷۹ کیلوگرم: عبداله شیخ اعظمی

۸۶ کیلوگرم: سجاد حبیبی

۹۲ کیلوگرم: علیرضا عبداللهی

۹۷ کیلوگرم: عباس فروتن

۱۲۵ کیلوگرم: امیرحسین زارع

سرمربی: محمد طلایی

مربیان: احسان لشگری – اصغر بذری- مهدی برائتی- علی شکری پور- محمد رضایی

ماساژور: سجاد امیری

سرپرست: اسماعیل پلویی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close