تاکید بر فراهم شدن بستر مناسب برای گسترش ورزش پهلوانی در تهران – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان ورزش شهرداری تهران، مجتبی جوهری، رییس فدراسیون ورزش های پهلوانی و زورخانه ای طی نشستی با مجید رباطی، رئیس سازمان ورزش شهرداری تهران دیدار و پیرامون توسعه ورزش زورخانه ای و ترویج فرهنگ پهلوانی گفتگو کردند.

در این نشست طرفین برای فراهم آوری بسترهای مناسب جهت رونق این رشته ملی در اماکن عمومی و فضاهای ورزشی در اختیار شهرداری تهران بحث و تبادل نظر کردند.

برگزاری دوره های آموزشی ورزش زورخانه ای، هنر مرشدی و کشتی پهلوانی در سطوح مختلف مربیگری و داوری این رشته ملی با استفاده از زیرساخت ها و ظرفیت های موجود در سازمان ورزش شهرداری تهران برای عموم مردم از مهم ترین مواردی بود که در این جلسه مرود بررسی قرار گرفت.

🔹نوای ضرب مرشد در بوستانهای پایتخت

در ادامه این نشست رباطی، ورزش زورخانه ای ورزشی اصیل و ملی برشمرد و بر ضرورت  توسعه ورزش پهلوانی در سطح پایتخت  تاکید کرد.

سرپرست سازمان ورزش پیشنهاد داد: برای معرفی و احیای ورزش باستانی بین مردم،ایستگاه های عصرگاهی تخصصی ورزش پهلوانی با حضور مرشد، باستانی کاران و مربییان ورزشی در بوستانها راه اندازی شود تا نوای ضرب مرشد در تمام مناطق تهران طنین انداز شود.

وی همچنین پیشنهادی در خصوص برگزاری همایش بزرگ ورزش زورخانه ای به صورت متمرکز و باحضور صدها نفری باستانی کاران در بوستان جوانمردان مطرح کرد.

در پایان با اهدای نشان و شال مروج فرهنگ پهلوانی از سوی جوهری، سرپرست سازمان ورزش شهرداری به عنوان سفیر فرهنگ پهلوانی معرفی شد.

 نماد ورزش پهلوانی و زورخانه ای و عنوان سفیر فرهنگ پهلوانی به مدیرانی که در حوزه پهلوانی و احیا این ورزش باستانی و ارزش های آن مبادرت می ورزند، اهدا می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Close